Aventura la nationala i-a prins bine! George Puscas a marcat din nou pentru Inter Primavera si poate intra in vederile lui Mancini

George Puscas Stranieri
Data publicarii: Sambata 22 Noiembrie 2014, 18:36
Data actualizarii: Sambata 22 Noiembrie 2014, 18:46

Convocat in premiera la echipa nationala a Romaniei, in ciuda faptului ca nu a bifat niciun minut pentru echipa mare a Interului, tanarul Geroge Puscas pare sa traverseze o perioada extrem de buna.

George Puscas si-a inceput cariera de fotbalist profesionist cu o convocare la prima reprezentativa a Romaniei. Tanarul atacant de 18 ani, transferat de Inter Milano de la FC Bihor, nu a apucat inca sa debuteze la prima echipa a italienilor, dar profita de experienta acumulata langa jucatorii nationalei si langa starurile echipei de pe Giuseppe Meazza.

Tanarul Puscas nu a bifat niciun minut in cele doua partide jucate de echipa nationala a Romaniei, dar s-a intors mult mai "bogat" in Italia. Acesta a fost trimis in teren din primul minut jucat de Inter Primavera impotriva Bresciei si chiar a reusit sa inscrie un gol.

Atacantul roman a fost insa si "demon" pentru Inter, care a remizat scor 2-2. Chiar daca acesta a inscris unul dintre golurile echipei sale, Puscas a ratat si un penalty.

In meciul cu Brescia, tanarul atacant a inscris inca din minutul trei, invingandu-l pe portarul advers cu un sut puternic din afara careului.

Puscas a ratat o lovitura de la 11 metri in minutul 27, la scorul de 11.

La 5 meciuri din Serie A a fost convocat Puscas, insa nu a fost niciodata trimis in teren de Walter Mazzarri. Acum, atacantul are un nou antrenor in persoana lui Roberto Mancini, cel care i-ar putea acorda o sansa.