Messi, fotbalistul care a inventat penalty-ul de la...20 de metri. Starul Barcei a dat un nou gol fabulos

Lionel Messi Athletic Bilbao Barcelona Cupa Spaniei Spania Spania
Data publicarii: Joi 12 Ianuarie 2017, 10:11
Data actualizarii: Joi 12 Ianuarie 2017, 10:20

Vezi si - Din nou MSN. Messi, Suarez si Neymar au marcat si au dus-o pe Barca in sferturile Cupei Spaniei. VIDEO

Messi a dat un nou gol fantastic pentru Barcelona, contribuind la victoria echipei sale cu 3-1 in fata lui Athletic Bilbao. Barcelona s-a calificat astfel in sferturile Cupei Spaniei, dupa 4-3 la general cu rivalii din Tara Bascilor.

Leo Messi a inscris ultimul gol al partidei, dupa ce colegii sai din ofensiva, Neymar si Luis Suarez, a punctat si ei.

Messi a inchis tabela dintr-o lovitura libera, ajugand la 3 goluri marcate din astfel de faze in 12 zile.

Messi a inscris deja de 3 ori din lovitura libera in 2017, depasindu-l pe rivalul Ronaldo, care a punctat doar de doua ori in ultimii doi ani.

Executia lui Messi

Messi vs. Ronaldo la lovituri libere

Cu toate acestea, Ronaldo continua sa aiba mai multe goluri decat Messi din lovituri libere. Ronaldo a punctat de 48 de ori in toata cariera din lovituri libere, in timp ce Messi a marcat de 32 de ori.