Razvan: "N-am avut curaj! Nu vorbesc acum despre plecarea mea de la nationala!"

Data publicarii: Sambata 26 Martie 2011, 22:25
Data actualizarii: Sambata 26 Martie 2011, 23:18

Bosnia 2-1 Romania / Razvan Lucescu spune ca nationala a ratat un rezultat bun in Bosnia din cauza lipsei de concentrare la fazele fixe.

"Trebuie sa analizam jocul, a fost o prima repriza in care am stat foarte bine si am marcat. La pauza era un 1-0 meritat. Dupa pauza ei au pus presiune mare, au riscat orice. Noi am fost impinsi in jumatatea noastra. Din pacate, fazele fixe au fost decisive. Am pierdut din faze fixe, lovituri laterale si cornere. Imi pare rau ca nu am avut mai mult curaj, sa tinem de minge, prea repede am cautat pase lungi pentru contraatac. Trebuia sa avem posesie mai prelungita.

"Ne-am aparut bine, dar au fost si acele faulturi dupa care ei au marcat. E incredibil ca in ziua jocului sa trebuiasca sa aflii ca doi jucatori de valoare mare nu pot juca. Se intampla si asta, nu ai ce sa faci. Oricum, Rapa a facut un meci foarte bun. Sunt convins ca Sapunaru va juca cu Luxemburg, de Chivu nu se stie.

"Avem sanse mici, nu trebuia sa pierdem. Nu e cazul sa discut acum despre plearea mea. Ne doream 6 puncte, si unul era bun, am fost aproape de el, dar s-a rasturnat situatia cu doua faze fixe.

"Nu avem nimic de facut, trebuie sa strangem randurile, sa mergem la Piatra Neamt si sa castigam cu Luxemburg." a spus Razvan Lucescu la Sport.ro.