Goian: "Daca avem 2-0 la pauza nu ne mai egaleaza francezii!"

Dorin Goian Echipa Nationala Franta Nationala
Data publicarii: Vineri 04 Septembrie 2009, 20:38
Data actualizarii: Vineri 04 Septembrie 2009, 20:45

Dorin Goian este sigur ca nationala lui Razvan Lucescu poate produce surpriza pe Stade de France si este pregatit sa reziste pana la final, mai ales in cazul in care vom ajunge sa conducem cu 2-0 la pauza, asa cum s-a intamplat in tur.

"Avem un suflu nou de cand a venit Razvan, cu doua victorii la rand. Speram ca la ora meciului sa ajungem iar sa conducem cu 2-0. Vom gestiona altfel acum acest scor, in tur am avut ghinion. Cu siguranta, ei au respect pentru Romania, e si normal. Nu cred ca se tem de noi. Insa nici noi nu ne temem de ei. Este un joc de fotbal si trebuie tratat ca atare.

Adi Mutu mi s-a parut putin suparat insa si-a mai revenit la Fiorentina, cand lumea canta pentru el si l-a aclamat. La finalul partidei, intreaga peluza i-a strigat numele. Cu aceste scandari, a prins putin incredere. E bine ca atunci cand treci prin momente grele sa stii ca ai pe cineva alaturi de tine. Pentru el a contat mult cand numele lui a fost scandat minute in sir. Este un caracter puternic si sunt sigur ca va trece peste aceasta perioada." a declarat Goe la gsptv.