Sahtior merge in sferturile Ligii: Sahtior 3-0 Roma! Doua goluri NEBUNE, un penalty ratat si o faza controversata! VIDEO:

Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 08 Martie 2011, 23:54
Data actualizarii: Miercuri 09 Martie 2011, 02:01

Sahtiorul lui Mircea Lucescu a reusit o calificare istorica in sferturile Champions League. Roma a fost ingenunchiata in Ucraina, unde Hübschman, William si Eduardo au inscris intr-un meci de foc. Roma a ratat un penalty prin Boriello!

CLICK AICI pentru VIDEO!

LIVETEXT:
Min 89: Brazilianul Eduardo profita de indecizia lui De Rossi si il executa pe Doni! Este 3-0 pentru Sahtior!

Min 72: La acest scor Sahtior este calificata in sferturi.

Min 56: William inscrie un super gol, dupa o centrare din corner!

Min 45+4: Srna este lovit intentionat cu cotul de catre De Rossi. Arbitrul Webb nu a vazut faza si l-a avertizat cu cartonas galben pe Srna pentru simulare!

Min 45: Sansa URIASA pentru Roma: Boriello trimite slab, cu capul, o centrare perfecta venita de pe partea dreapta!

Min 41: Mexes este eliminat dupa ce vede al doilea cartonas galben, dupa un fault in postura de ultim aparator.

Min 39: Srna incearca un sut de la mare distanta, fara preluare. Mingea trece mult pe langa poarta!

Min 36: Totti este scos la incalzire! Sahtior a avut in primele 35 de minute o posesie de 52%!

Min 28: Boriello executa penaltyul insa Pyatov reuseste sa apere!

Min 27: Mkhitaryan il tine in careu pe Boriello iar arbitrul dicteaza penalty!

Min 25: Lovitura libera periculoasa pentru Roma, de la 20 m lateral stanga! Taddei centreaza in careu insa mingea ajunge in corner. Mingea ajunge din nou la Taddei care lufteaza incredibil!

Min 17: GOOOOL Sahtior! Hübschman inscrie un super gol dupa o centrare sutata a lui William!

Min 16: Rat patrunde pe partea stanga si centreaza superb pentru Adriano!

Min 14: Juan respinge o centrare plouata care spre care se indreptau doi jucatori ai Romei.

Min 12: Totti este pe banca de rezerve! Crezi ca va intra in teren!

Sahtior a batut cu 3-2 pe Roma, in deplasare, dupa un meci absolut nebun. Echipa lui Lucescu a inscris trei goluri in 15 minute si a ingropat Roma chiar la ea acasa. Sahtior are o sansa imensa de a se califica in sferturile Champions League.

Sahtior Donetk:
Pyatov 30, Hubschman 3, Jadson 8, Luiz Adriano 9, William 10, Douglas Costa 20, Mkhitaryan 22, Rat 26, Chygrynskiy 27, Srna 33, Rakitskiy 44

Roma: Doni 32, Juan 4, Mexes 5, Pizzaro 7, Vucinic 9, Taddei 11, De Rossi 16, John Arne Riise 17, Perrotta 20, Boriello 22, Burdisso 29

Meciul va fi condus de la centru de catre Howard Webb, ajutat de Michael Mullarkey si Peter Kirkup.