RECORD si atat! Ronaldo a ajuns pe primul loc: e cel mai bun marcator in cupele europene in toata ISTORIA fotbalului!

Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 11 Martie 2015, 00:06
Data actualizarii: Miercuri 11 Martie 2015, 00:46

Real 3-4 Schalke | Spaniolii au pierdut meciul, dar au castigat calificarea in sferturile Ligii. FAZELE AICI

Cristiano Ronaldo a marcat doua dintre cele trei goluri reusite de Real Madrid. Starul portughez a inscris in minutele 25, golul de 1-1 si in minutul 45, golul de 2-2.

E o seara istorica pentru Ronaldo, care a ajuns cel mai bun marcator din competitiile europene, all-time. Are 78 de reusite, dintre care 75 in Champions League si unul in preliminariile Ligii. Tot 75 are si Messi in Champions League.

Ronaldo conduce acum clasamentul golurilor marcate in Europa, cu 78, urmat de Messi (76) si Raul (76).

Ronaldo a dat cele 78 de goluri in 118 meciuri in cupele europene, in timp ce Messi a avut nevoie de 95 de partide. De cealalta parte, Raul a dat cele 76 de goluri in 168 de meciuri.

Cristiano are 8 goluri in 8 meciuri de Champions League in acest sezon. Cu cele doua reusite din meciul cu nemtii, Ronaldo a ajuns la 101 goluri in competitiile UEFA (club si nationala).