Dramatic! EGAL in ultimele minute pe Teatrul Viselor! Manchester 2-2 Porto!

Data publicarii: Marti 07 Aprilie 2009, 18:45
Data actualizarii: Miercuri 08 Aprilie 2009, 12:56

Sapunaru viseaza la finala in Liga Campionilor ! Porto a reusit o mica minune pe Teatrul Viselor unde a scos un egal nesperat 2-2 cu liderul din Anglia!

Manchester a fost tinuta in sah chiar acasa pe Old Trafford de Sapunaru si compania care au dat o lectie de fotbal oamenilor lui Ferguson!  Porto a inceput tare si  a reusit  sa produca minunea chiar la 4 minute de la startul meciului. C. Rodriguez  a deschis scorul si a adus tacarea pe Old Trafford!

La nici 10 minute Bruno Alves comite o gafa de cascadorii rasului si ii pune  un gol pe tava lui Rooney care nu iarta singur cu portarul si aduce egalul! Tevez are sansa sa aduca victoria pentru Manchester si da lovitura pe final de meci insa Porto are ultimul cuvant! Gonzales  cu 2 minute inainte de final mentine vine speranta pentru un loc in semifinala pentru echipa lui Sapunaru!