Gloria Bistrita, aproape de promovare dupa 1-1 cu Poli Timisoara! Vezi toate rezultatele din Liga 2!

liga 2 Liga 2 Seria 1
Data publicarii: Miercuri 04 Aprilie 2012, 21:06
Data actualizarii: Miercuri 04 Aprilie 2012, 21:08

Ricketts a salvat-o pe Poli in derby-ul cu Gloria Bistrita din liga a doua.

Oaspetii au deschis scorul prin Feher, in minutul 7, gazdele reusind egalarea prin Ricketts, in minutul 83.

In clasament conduce Gloria Bistrita, cu 44 de puncte, fiind urmata de FC Timisoara, tot cu 44 de puncte dar golaveraj inferior, si Gaz Metan Severin, cu 32 de puncte.

Callatis Mangalia - CF Braila 4-1.
Partida Victoria Branesti - Sageata Navodari nu s-a disputat, deoarece echipa gazda s-a retras din campionat.
Clasament: 1. Viitorul Constanta - 36 puncte, 2. Delta Tulcea - 33 puncte, 3. Sageata Navodari - 32 puncte.

Unirea Alba Iulia - FC Olt 0-0.
Meciul Luceafarul Oradea - Ariesul Turda nu se va juca, deoarece formatia oaspete s-a retras din campionat.
Clasament: 1. Gloria Bistrita - 43 puncte (18 jocuri), 2. FC Timisoara - 43 puncte (18 jocuri), 3. Gaz Metan Severin - 32 puncte.