Steaua, Dinamo si Rapid rasufla usurate: Vaslui 1-1 CFR Cluj! Vaslui a jucat in 10 oameni, CFR a cerut penalty cu 5 minute inainte de final!

Vaslui CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Luni 02 Aprilie 2012, 23:23
Data actualizarii: Luni 02 Aprilie 2012, 23:35

Chiar daca au jucat 75 de minute cu un om in plus, clujenii nu au reusit sa plece decat cu un punct de la Vaslui. Titlul inca se joaca.

VASLUI (4-5-1): Borjan - Milanov, M. Constantin, Anderson, Luz - NDoye, Stanciu - Adailton, Wesley, Sanmartean - Temwanjera
Rezerve: Straton, Gheorghiu, Bello, Paito, R. Costin, Gladstone, Buhaescu

Cfr Cluj (4-5-1): Beto - Maftei, Cadu, Piccolo, Camora - Muresan, Peralta - Vranjes, Sougou, Bastos - Ronny
Rezerve: Stancioiu, Panin, N. Diogo, Godemeche, De Zerbi, Hora, L. Ganea

Arbitru: Alexandru Tudor

FAZELE MECIULUI:

FINAL | VASLUI 1 CFR CLUJ | Vasluienii au rezistat eroic in 10 oameni si au scos un rezultat care pastreaza vie lupta la titlu. CRF este in continuare lider in Liga I, la 5 puncte de Dinamo si 8 de Steaua si Vaslui.

'87: Raul Costin suteaza din voleu de la 18 metri, Beto respinge

'84: Hora cere penalty la un duel in careu cu Marius Constantin. Reluarile arata ca a fost un contact evident intre cei doi.

'82: Borjan intervine senzational si il blocheaza pe Vranjes

'77: ... Iese Ronny, intra Liviu Ganea

'73: ... Cadu vede cartonasul galben

'70: «» Iese Nicusor Stanciu, intra Raul Costin

'69: Bastos scapa singur spre poarta, intra in careu, dar nu reuseste sa il invinga pe Borjan

poye: un meci excelent, Vasluiul domina usor, dar CFR arata de ce este pe primul loc, arata ca poate oricand mai mult. Arbitraj foarte bun a lui Tudor

'68: Ocazie mare pentru vasluieni - Yero Bello intra in care si trage putin pe langa poarta lui Beto, dintr-o pozitie buna.

'64: «» Iese Temwanjera, intra Yero Bello

'63: Maftei intervine salvator si blocheaza sutul lui Adailton din 10 metri.

'57: «» Iese Muresan, intra Hora

'54: Muresan executa in forta o lovitura libera de la 20 de metri, mingea este blocata de zid

'48: Vaslui nu a dat niciun moment impresia ca s-ar multumi cu un egal, chiar daca joaca in 10 oameni din minutul 15. Wesley suteaza de la 20 de metri, Piccolo deviaza in corner.

PAUZA | VASLUI 1 CFR CLUJ 1 | O prima repriza spectaculoasa la Vaslui, cu faze de gol la ambele porti. Clujenii au deschis scorul in minutul 14, prin Ronny, la prima actiune de atac. Echipa lui Augusto Inacio a ramas in 10, dupa eliminarea lui Hugo Luz, insa Sanmartean a reusit sa suplineasca golul de pe partea stanga. Conducerea Vasluiului a lasat intrarea libera la meci - in tribune sunt aproximativ 10.000 de fani.

Alex: Vaslui e peste CFR! In 10 oameni joaca un fotbal frumos, pe cand Cfr-ul in 11 nu face decat sa joace cu pase in spate, bubuit mingea spre Sougou si cam atat. Golul, desi frumos, a venit pe o greseala de aparare.

'44: «» Sanmartean nu mai rezista pana la pauza. Inacio il trimite in teren pe Paito

'42: Sanmartean da semne ca nu mai poate continua partida - cel mai probabil, mijlocasul va fi inlocuit la pauza

'41: Faza periculoasa la poarta lui Beto - Milanov patrunde in careu si suteaza din unghi, mingea este deviata in plasa laterala.

'36: Beto este la un pas de o gafa uriasa - portarul clujenilor a alunecat in fata lui Wesley la o degajare. Cu toate astea, atacantul Vasluiului nu a reusit sa profite de greseala.

'32: Cadu intervine bine si respinge centrarea lui Adailton

yoz: Desi tin cu Dinamo, respect echipa care joaca un fotbal total (Vaslui)

'24: ... Maftei

'22: GOL VASLUI! Temwanjera trimite spectaculos cu pieptul pentru Wesley, care preia excelent si inscrie din din 8 metri

'21: ... Bastos, galben pentru un fault la Nicusor Stanciu

'16: Sanmartean trece deocamdata pe postul de fundas stanga, ramas liber dupa eliminarea lui Hugo Luz. Este de asteptat ca Augusto Inacio sa faca repede o schimbare in jocul Vasluiului.

'15: ... Hugo Luz vede rosu direct, pentru o lovitura fara minge asupra lui Sougou

'14: GOL CFR CLUJ! Anderson pierde mingea pe partea stanga, Sougou recupereaza si centreaza perfect in fata portii, Ronny reia cu capul din 6 metri si inscrie

'12: ... Peralta il faulteaza pe Stanciu si vede cartonasul galben

'10: Vasluienii au dominat inceputul de meci. Echipa lui Jorje Costa se apara exact si pare ca asteapta greseala adversarului.

'3: Temwanjera reia din 6 metri centrarea venita din corner, putin pe langa poarta lui Beto

'2: Vaslui incepe tare, Stanciu suteaza periculos de la 16 metri, mingea este deviata in corner

'1: A inceput partida de la Vaslui

S: CFR are un joc slab in ultima vreme insa cum, necum, si-au luat punctele... sa-i vedem si in aceasta seara, pentru ca acum dau de o echipa bine organizata tactic si cu dorinta mare de a ajunge in varf.

Sursa foto: ProSport