Otelul merge ceas! Super gol din FOARFECA in Otelul 2-0 cu Pandurii! Comenteaza aici meciul!

Otelul Galati Liga I Pandurii Targu Jiu Superliga
Data publicarii: Vineri 30 Iulie 2010, 21:19
Data actualizarii: Vineri 30 Iulie 2010, 21:21

Dorinel a dat lovitura cu Otelul: 6 puncte in primele doua etape. Pena a reusit un super gol impotriva echipei lui Ionut Badea.

Golurile au fost marcate de Pena '15 si Sirghi '85.

Pena a deschis scorul, in minutul 15, cu o reluare din foarfeca la coltul lung, dupa o centrare in careu.

In minutul 85, la un corner executat de Viglianti, Sirghi a reluat in poarta, din 5 metri.

Otelul Galati: 12. Grahovac - 3. Rapa, 16. Sirghi, 18. Costin, 23. Salageanu - 29. Giurgiu, 26. Neagu - 7. Iorga, 10. Paraschiv (32. Borbely '88), 11. Ochirosii (9. Bus '46) - 27. Pena (37. Viglianti '79). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Pandurii Targu Jiu: 12. M. Popa - 2. Matei, 3. Viera, 5. Pintilii, 6. Cardoso (29. Grecu '84) - 7. Bacila, 16. Nistor, 28. Menassel, 8. Orac - 18. Antohi (20. Stromajer '46), 9. Apostu (11. Ciucur '66). Antrenor: Ionut Badea.

Cartonase galbene: Neagu '49, Giurgiu '53, Bus '71 / Menassel '83
Arbitri: Cristian Balaj - Radu Ghinguleac, Vasile Marinescu - Catalin Popa.
Observatori: Ion Muresan, Ion Dumitru.

La partida au asistat aproximativ 3.500 de spectatori.

Inainte de inceperea meciului, fotbalistul Gabriel Paraschiv a primit trofeul Fair-Play din partea Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF), pentru ca a cerut sa i se micsoreze salariul, in contextul crizei economice existente.