MAXIM, am zis! Stoichita se roaga la "Sfantul Egal" pentru meciurile din aceasta etapa: Pandurii 1-1 Steaua!

Pandurii Targu Jiu Steaua Superliga
Data publicarii: Sambata 31 Martie 2012, 23:18
Data actualizarii: Duminica 01 Aprilie 2012, 18:37

Steaua nu a reusit sa plece decat cu un punct de la Targu Jiu. Doar doua remize in derby-urile din aceasta etapa, Rapid - Dinamo si Vaslui - CFR Cluj, ii mai tin pe stelisti in lupta pentru titlu. Chipciu a inscris primul gol in tricoul Stelei, iar Alexandru Maxim a egalat cu 10 minute inainte de final

PANDURII (4-3-3): Mingote - Ungurusan, Viera, I. Rada II, C. Cristea - D. Nistor, Pintilii, Cl. Voiculet - Al. Maxim, Batin, Ibeh
Rezerve: Lazar, Grigoras, Neagu, Avramescu, Unguru, Tataru, Lemnaru

Steaua (4-4-2): Stanca - Geraldo, Chiriches, Iliev, Parvulescu - Chipciu, Bourceanu, Radut, Tanase - Tatu, Rusescu
Rezerve: Ciuculescu, Gardos, Lupu, T. Balan, M. Costea, Fl. Costea, Nikolici

FAZELE MECIULUI:

FINAL

'88: ... Nistor vede galbenul pentru proteste

'84: «» Iese Maxim, intra Alex Grigoras (baiatul antrenorului Petre Grigoras)

'83: «» Mihai Costea ii ia locul lui Rusescu

'82: ... Maxim vede galbenul pentru ca si-a scos tricoul dupa gol

'81: GOL PANDURII! Maxim profita de o balbaiala a fundasilor stelisti si inscrie din 5 metri.

'80: «» Iese Ibeh, intra Lemnaru

'73: GOL STEAUA! Dupa 10 minute de asalt la poarta lui Stanca, Steaua deschide scorul. Chipciu inscrie cu un sut superb din marginea careului.

'71: «» Iese Tanase, intra Florin Costea. Aceasta schimbare a fost facuta si la meciul trecut, cu Gaz Metan. Gigi Becali i-a reprosat-o dur lui Ilie Stan

'70: Iliev este calcat pe glezna de Voiculet si are nevoie de ingrijiri medicale. Faza s-a petrecut foarte aproape de centralul Marius Avram

'69: Apararea Stelei este din nou in corzi. Batin primeste la limita ofsaidului si ramane singur cu Stanca. Portarul Stelei reuseste sa respinga in corner sutul lui Batin.

'65: Apararea Stelei este facuta sah-mat de un contraatac al jucatorilor lui Grigoras. Nistor paseaza in stanga, pe culoar, pentru Batin, reprimeste in fata portii si trimite un lob spectaculos, respins cu varful degetelor de Stanca.

'55: Tanase cere penalty dupa un duel cu Viera in careul gorjenilor. Avram face semn ca jocul poate continua.

Alex: ce ghinion are Tanase - azi o bara, cu Tg Mures bara, cu Astra bara.

'60: «» Iese Radut, intra Tibi Balan

'47: Maxim intra in careu si suteaza din unghi, putin pe langa poarta.

PAUZA | PANDURII 0 STEAUA 0 | O prima repriza in care Steaua a dat impresia ca are jocul in mana. Echipa lui Stoichita a dominat centrul terenului si a reusit sa isi creeze mai multe ocazii. Tanase a trimis in bara cu un minut inainte de pauza. In cealalta tabara, Voiculet a fost cel mai periculos om din echipa lui Grigoras. Atacantul Pandurilor i-a dat in mai multe randuri emotii lui Stanca cu suturi din afara careului. Repriza a fost marcata si de incidentul din minutul 25, atunci cand un suporter a intrat pe teren si s-a dus in careul lui Stanca.

'44: Cea mai mare ocazie a meciului. Tanase suteaza plasat, Mingote este salvat de bara. Faza continua, mingea ajunge la Tatu, care trimite din unghi, in plasa laterala.

'43: Rusescu executa dezamagitor o lovitura libera de la 20 de metri.

'40: Emotii mari la pentru Stanca la sutul violent trimis de Voiculet din marginea careului.

Lucian: Se simte disperarea in jocul Stelei... Daca nu va castiga in seara asta ce se va intampla? Va fi demis Stoichita? La Steaua e la moda demiterea antrenorului, asa ca orice e posibil.

'39: Chipciu suteaza de la 20 de metri, putin pe langa poarta. Tatu si Rusescu asteptau pasa in careul lui Mingote.

'37: Tatu vede galbenul

'37: Chipciu intra in careu si paseaza in centru pentru Tanase. Mingea este respinsa in corner.

'26: Rusescu reia cu capul in plasa laterala

adryan: Daca era Martinovic, eu cred ca astazi nu mai intra nimeni pe teren, probabil ala era alt drogat, care ar trebui sa primeasca o amenda foarte mare, ca sa nu mai aiba bani sa intre nici pe stadion.

'25: Un suporter a intrat pe teren si s-a dus spre Stanca. Oamenii de ordine au intervenit la timp si l-au blocat pe scandalagiu. Un alt suporter a coborat de la tribuna a II-a, dar a fost si el blocat repede de stewarzi.

'24: Stelistii placa pe contraatac, Chipciu centreaza de pe dreapta, respinge Mingote

'23: Cristea centreaza in fata portii, Stanca se inalta si respinge

'22: Tanase face hent in preajma propriului careu. Lovitura libera periculoasa la poarta lui Stanca.

'20: Stanca este solicitat pentru prima data in acest meci. Portarul Stelei retine sutul puternic trimis de Voiculet de la 20 de metri.

'17: Inceput de meci bun pentru stelisti, care controleaza clar jocul la mijlocul terenului. Rusescu trece printre doi adversari, dar este blocat de Rada in momentul sutului.

'14: Chiriches urca mult in atac, paseaza in centru pentru Rusescu, reprimeste la limita ofsaidului si ramane singur in fata lui Migote; sutul din unghi este respins in corner de portarul Pandurilor.

'9: ... Voiculet vede galbenul pentru un fault asupra lui Tanase

seby: totul e perfect, doar ca titularizarea lui Tatu e o prostie. Nila sau Florin, cele mai bune optiuni!

'8: Rusescu executa o lovitura libera de la 20 de metri, mingea trece putin peste poarta

'7: ... Cristea este averizat pentru o intrare tare la Tatu

'1: A inceput partida de la Targu Jiu. Steaua nu a mai castigat de 4 ani pe acest stadion.

waffle: Leandro Tatu este o dezamagire momentan, se complica prea mult, dar e bun la ceva, are viteza mare. Poate l-a pus doar ca sa oboseasca apararea.

Sursa foto: Mediafax