Doi atacanti din Spania pentru Dan Petrescu la ASA! Mutarile anuntate la Targu Mures

ASA Targu Mures Dan Petrescu Superliga
Data publicarii: Vineri 26 Iunie 2015, 21:40
Data actualizarii: Vineri 26 Iunie 2015, 22:17

Dan Petrescu este aproape sa perfecteze alte doua transferuri la ASA.

Vicecampioana Romaniei se intareste pentru startul de sezon. Dan Petrescu va debuta impotriva Stelei, in SuperCupa Romaniei.

Bogdan Mara anunta ca doi atacanti din Spania vor veni in curand la ASA.

”Unul este varf impins, unul este al doilea varf. Cu unul ne-am inteles deja, este vorba despre Ruben Jurado."

"Cu al doilea mai suntem inca in discutii, dar sper eu sa rezolvam in aceasta seara. Este vorba despre Diego Torres, care a jucat in Grecia”, a declarat Mara la Digi Sport.

Aflati in cantonamentul din Austria, jucatorii lui Dan Petrescu au castigat amicalul cu KS Kukesi, vicecampioana Albaniei, cu 1-0. Axente a marcat unicul gol al meciului, in minutul 85.

Dan Petrescu a inceput jocul cu: Stancioiu - Golanski, M. Constantin, Ivan Gonzalez, Brandan - G. Muresan, Gorobsov - Nicolita, Romario Korzorg, D. Varga - Manolov (Stoica, 20).

In repriza secunda ASA a evoluat in formula: Fejer - Maftei, Bejan, Frasinescu, Velayos - Bucsa, Candrea - Hanca, Voiculet, Luis Pedro - Axente.