CFR ramane pe primul loc! Poli Iasi 0-2 CFR! (Nei '74, '90)

CFR Cluj Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Joi 08 Aprilie 2010, 20:22
Data actualizarii: Joi 08 Aprilie 2010, 20:33

CFR Cluj a castigat cu 2-0 la Iasi si ramane pe primul loc in Liga I. Echipa lui Mandorlini a avut emotii 70 de minute, pana la intrarea lui Nei, care a reusit dubla.

Golurile au fost marcate de Nei '75 si '90+2.

In minutul 75, Deac i-a pasat lui Nei in careu, iar acesta a sutat la coltul lung, de la aproximativ 15 metri, deschizand scorul.

Acelasi cuplu a creat si golul marcat in al doilea minut de prelungire: Deac a sutat din afara careului mare, portarul Branet a respins, iar Nei a trimis mingea in poarta de la marginea careului mic.

Poli Iasi: 1. Branet - 30. Straut, 21. Mihajlov, 27. Nogo, 28. Munteanu (3. Costache '72) - 77. Ionescu (16. Viveiros '61), 5. Onicas, 8. Ignatov - 26. Negru, 99. Badea (9. Balba '78), 14. Paun. Antrenor: Petre Grigoras

CFR Cluj: 44. Stancioiu - 4. Panin, 20. Cadu, 15. Alcantara, 66. Edimar - 31. Dani, 6. Muresan, 10. N. Dica - 8. Peralta (77. Deac '64) - 9. Traore (99. Nei '70), 85. Bud (23. Veloso '86). Antrenor: Andrea Mandorlini

Cartonase galbene: Panin '16 / Straut '46.
Arbitri: Marius Avram (centru) - Octavian Sovre, Mircea Orbulet (asistenti) - Emil Voicu (rezerva).
Observatori: Mircea Mihail, Mircea Nesu.

La meci au asistat circa 6.000 de spectatori, dintre care aproximativ 50 de suporteri ai oaspetilor.