Pandurii, lideri in Liga I: Pandurii 1-0 Vaslui!

Superliga
Data publicarii: Sambata 08 August 2009, 18:58
Data actualizarii: Sambata 08 August 2009, 22:01

Pandurii au reusit sa obtina a doua victorie in Liga I. Dupa ce au batut pe Astra Ploiesti in prima etapa, elevii lui Cartu au reusit sa invinga si pe Vaslui, scor final, 1-0.

Pandurii Targu Jiu a inscris in minutul 12, cand Florin Stanga a reluat cu capul, din interiorul careului, o centrare a lui Hidisan.
Tot de la gadze, Stromajer a trimis mingea in poarta, in minutul 67, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.
In minutul 85, tehnicianul Sorin Cartu a fost trimis in tribuna din cauza protestelor sale repetate.

Pandurii: 1 Razvan Stanca 6 Alexandre Cardoso 4 Alin Chibulcutean 18 Novak Martinovic 14 Florin Popete 29 Constantin Grecu 5 Alexandru Pacurar 21 Florin Stanga 37 Florin Hidisan 20 Jaka Stromajer 23 Raskovic

Vaslui: 81 Cristian Haisan 27 Hugo Luz 26 Farkas 16 Stephane Zubar 14 Serge Akakpo 80 Wesley Lopez 23 Milos Pavlovic 4 Stanislav Genchev 10 William Gerlem 19 Mike Temwanjera 9 Lucian Burdujan

INFO MECI:
Arbitri: Robert Dumitru (central) - Adrian Vidan, Vasile Marinescu (asistenti) - FlorinGhimbasan (rezerva).
Observatori: Ion Turculeanu, Gheorghe Moise.
Supervizor: Patritiu Abrudan.