Se ingroasa gluma! Dinamo, un punct in doua etape: Dinamo 0-1 Curtea de Arges!

Curtea de Arges Dinamo Superliga
Data publicarii: Vineri 07 August 2009, 19:05
Data actualizarii: Vineri 07 August 2009, 22:06

Dinamo nu resteste sa obtina victoria in noul sezon. Elevii lui Bonetti au pierdut cu 0-1 in fata nou-promovatei Intertional Curtea de Arges. Grigore si Tamas au fost eliminati in prima repriza, iar Marius Niculae nu a fost deloc in forma. Singurul care a incercat a fost Torje.

CLICK AICI PENTRU CLASAMENTUL LIGII 1!

Steaua, Dinamo, CFR au 51% sanse de calificare!

LIVE-TEXT:
Dinamo a pierdut cu 0-1 in fata celor de la Curtea de Arges, intr-un meci jucat cu portile inchise. Oamenii lui Bonetti nu au reusit mare lucru in prima repriza. In afara de eliminarile lui Tamas si Grigore, Dinamo nu a avut ocazii. Curtea de Arges a deschis scorul in minutul 56 dupa un corner al lui Radut, finalizat printr-o lovitura de cap a lui Fl. Popa.

Min 90:  N'Doye este faultat la 20 de metri de poarta lui Popa. Arbitrul dicteaza lovitura libera. Marius NIculae suteaza in zid.
Min 89: Curtea de Arges termina meciul in atac. Radut suteaza de la marginea careului peste poarta lui Dolha.
Min 85: Marius Niculae rateaza cea mai mare ocazie a lui Dinamo. Popa scoate un sut periculos la coltul lung.
Min 84: Dinamo primeste o lovitura libera. Rus centreaza in careu, insa N'Doye respinge spre Moti si faza se stinge.
Min 82: Kone primeste o pasa la limita offside-ului, insa este blocat de fundasii dinamovisti chiar inainte de sut.
Min 80: Se joaca la mijlocul terenului. Dinamo nu reuseste sa ajunga in careul celor de la Curtea de Arges.
Min 72: Torje patrunde pe partea dreapta si cade in careu. Dinamovistii cer penalty, insa arbitrul lasa jocul sa continue.
Min 66: Torje centreaza periculos in careu pentru Marius Niculae, care trimite cu capul, mult pe langa poarta.
Min 62: Faza fierbinte la poarta lui Dinamo. Dolha scoate un sut puternic si isi salveaza echipa de la un gol ca si facut.
Min 58: Curtea de Arges este peste Dinamo. Centrarea lui Kone este respinsa de fundasii lui Dinamo.
Gool! Dinamo 0-1 Curtea de Arges! Min 56: Radut centreaza perfect din corner, iar Florin Popa pune capul pentru 1-0.
Min 53: Torje patrunde printre fundasii lui Curtea de Arges si suteaza periculos. Marius Popa respinge cu noroc.
- Final de prima repriza!
Min 45: Rosu pentru Tamas! Dinamovistul l-a calcat intentionat pe Stoianof.
Min 44: Voiculet cauta golul dupa al treilea sut pe poarta lui Dinamo in decurs de 3 minute.
Min 38: Ciucur suteaza si el de la distanta, peste poarta lui Dolha.
Min 30: Marius Niculae trimite in zid o lovitura libera!
Min 26: Stoianof suteaza de la 20 de metri, insa mult pe langa poarta!
Min 21: Prima faza importanta pentru Dinamo! Rus trage pe langa poarta!
Min 13: Iese Danciulescu, intra Moti!
Min 12: D. Grigore este eliminat direct pentru o intrare foarte dura la Stoianof.
Min 7: Ovidiu Stoianof suteaza de la 20 de metri, pe langa poarta lui Dinamo!
Min 3: Lovitura libera pentru Curtea de Arges , Radut bate, Dolha iese si boxeaza
Min1: A inceput meciul! Meciul se joaca fara fani, Dinamo avand terenul suspendat o etapa, dupa incidentele de la Pitesti, din ultima etapa a sezonului trecut.

Dupa meciul cu scandal de la Craiova de etapa trecuta Dinamo  vrea prima victorie din acest sezon in fata nou promovatei International Curtea de Arges. Argesenii au pierdut in primul meci scor 1-0 in fata Otelului! Dupa ce si-a aflat adversarul in Europa Dinamo nici nu concepe sa nu bata in aceasta seara in Stefan Cel Mare!

Echipele de start:

Dinamo: Dolha,Scarlatache, Tamas, Grigore, Pulhac, Torje, N'Doye, Rus, Bostina, Niculae, Danciulescu.

International: M. Popa, Bacila, Viera, Kone, Radut, Stoianof, Voiculet, Gado, Ciucur, F. Popa, Neagu

INFO MECI!

Dinamovistii au fost pus serios la zid dupa meciul cu Craiova de seful Borcea: "Cand au intrat Zicu si Cristea, Dinamo a scazut cu doua viteze. Asa ceva nu mai merge. Nu poti sa intri si sa nu alergi si sa nu faci presing. Nu ne mai pacalim, nu mai putem. N'Doye a venit mai tarziu la pregatiri si a alergat 70-80 de minute, iar astia doi mergeau pe teren. Vor sta pe banca si gata. Ce fac ei nu e de meciuri oficiale, e de demosntrative, 'Zidane si prietenii'!’ a rabufnit Borcea dupa meciul de la Craiova

Antrenorul lui International Curtea de Arges, Stefan Stoica, spunea inainte de meci ca echipa sa nu trebuie sa se teama de meciul cu Dinamo si a subliniat ca intalnirea cu alb-rosii va fi un test care va releva situatia in care se afla echipa nou-promovata

"Dinamo mi s-a parut foarte puternica. Am urmarit echipa in ultimul timp si chiar daca s-a vorbit mult de insuccesele din partidele de pregatire, am observat in meciul de la Craiova ca echipa este foarte competitiva. Probabil ca pierderea campionatului i-a determinat pe jucatori sa munceasca mai mult", a declarat Stefan Stoica.