SUPER FOTO si VIDEO / "Inter este unica"! Vezi bucuria nebuna a lui Chivu, Balotelli si Mourinho

AS Roma Inter Milano Italia
Data publicarii: Joi 06 Mai 2010, 15:55
Data actualizarii: Joi 06 Mai 2010, 15:55

Cristi Chivu a primit note intre 5,5 si 6 din partea presei italiene pentru evolutia din finala Cupei Italiei, castigata de Inter, scor 1-0, in fata lui AS Roma.

"Fostul jucator al Romei a reusit sa faca fata atacurilor giallorossi", a scris site-ul blitzquotidiano.it, care l-a notat pe Chivu cu 5,5.

Aceeasi nota a primit-o romanul si de la ilsussidiario.net: "Inter a suferit in special pe partea lui Chivu, care a incercat suplineasca evolutia mai slaba prin experienta".

Agentia Datasport i-a acordat lui Chivu nota 6, apreciind ca romanul a facut un meci normal, in care nu si-a asumat riscuri.

"Chivu a suferit in prima repriza, dar a fost mai bun dupa pauza", a scris sportevai.it, notandu-l pe roman cu 5,5.

Tot cu 5,5 a fost notat Chivu si de site-ul www.newnotizie.it. "S-a limitat la a inchide spatiile sale, desi uneori i-a mai scapat cate un adversar. A jucat normal", a scris sursa citata.

Inter cu Cristi Chivu integralist, a castigat Cupa Italiei, dupa ce a invins, miercuri seara, cu scorul de 1-0, pe AS Roma, in finala disputata pe stadionul Olimpic din Roma.

Unicul gol al meciului a fost marcat de argentinianul Diego Milito, in minutul 39. Chivu a primit un cartonas galben in minutul 45+2, in timp ce la AS Roma, Bogdan Lobont a fost rezerva.