VIDEO! Lobont, gata sa se bata cu CFR: L-a anihilat pe Eto'o! Roma 1-0 Inter, dupa un gol DRAMATIC in min. 92!

Bogdan Lobont AS Roma cristi chivu Inter Milano Italia
Data publicarii: Sambata 25 Septembrie 2010, 23:45
Data actualizarii: Sambata 25 Septembrie 2010, 23:52

Lobont si Chivu au fost titulari in derbyul serii in Italia. Lobby o asteapta acum pe CFR la Roma pentru meciul din Liga!

Lobont a trait periculos inceputul meciului. S-a dat cu capul de bara in min 10 ca sa scoata o minge, a fost salvat de Burdisso in min 23 si a avut emotii la alte 3 suturi, fiind salvat de bara in minutul 38.

Chivu a fost si el titular si a avut probleme mari cu fanii Romei, care l-au injurat tot meciul. Chivu a vrut chiar sa opreasca meciul din cauza fanilor. Citeste mai mult aici!

Lobont l-a anihilat pe Eto'o in repriza secunda, care a avut cea mai mare ocazie in minutul 81, cu un sut de la 15 metri, scos perfect de portarul roman.

AS Roma a castigat prin golul dramatic al lui Vucinic din minutul 92!

Iata echipele de start:

AS ROMA: Lobont, Cassetti, Juan, N. Burdisso, Riise,  Pizarro, De Rossi, Perrotta, Menez, Totti, Borriello
Rezerve: Doni, Cicinho, Adriano, Vucinic, Baptista, G. Burdisso, Brighi

INTER: Julio Cesar, Maicon, Cordoba, Lucio, Chivu, Cambiasso, Stankovic, Pandev, Sneijder, Eto'o, Milito
Rezerve: Castellazzi, Muntari, Mariga, Obi, Coutinho, Santon, Biabiany

VIDEO Vucinic a marcat in minutul 92!

Vezi toate fazele lui Lobont si Chivu!
Min 10. Lovitura de colt, Lobont intervine bine, mingea e reluata cu capul de la marginea careului, portarul roma sare si se loveste cu capul de bara.
Min 13. Sneijder trage din 12 metri, retine Lobont, care degajeaza insa gresit.
Min 23. Burdisso il salveaza pe Lobont. Eto'o a tras din 6 metri, jucatorul Romei s-a aruncat in balon la sacrificiu.
Min 27. Cassetti trece in viteza pe langa Chivu si trage puternic, mingea e blocata perfect!
Min 29. Lobont prinde greu un sut de la distanta. Mingea ii scapa din brate si reuseste sa o retina in a doua faza.
Min 32. Presiune mare pe flancul lui Chivu, romanul degajeaza puternic si o scapa pe Inter de pericol.
Min 35. Chivu e extrem de nervos, protesteaza foarte mult la deciziile arbitrului.
Min 38. Lobont e salvat de BARA, dupa un sut de la distanta!
Min 43. Fanii Romei nu l-au uitat pe Chivu pentru "degetul" aratat la ultimul meci. Romanul e huiduit de tot stadionul la fiecare atingere de balon.
Min 45. Chivu trage spre poarta lui Lobont de la 30 de metri, iar fanii Romei explodeaza de nervi! Citeste mai mult aici!
Min 46. Chivu faulteaza la mijlocul terenului! Atentie! El mai are un cartonas galben!
Min 53. Chivu centreza foarte slab, Benitez e furios pe margine.
Min 54.
Burdisso centreaza periculos de langa Chivu, mingea trece prin fata portii lui Intern
Min 56. Lobont respinge cu emotii un sut puternic de la 18 metri.
Min 61. Faza incredibila in careul lui Inter! Roma a primit o indirecta din 6 metri de poarta, Totti a tras peste!
Min 71. Chivu intervine perfect in 6 metri si respinge un atac al Romei.
Min 75. Emotii mari pentru Lobont! Eto'o a intrat in careu, a tras puternic din 13 metri, pe langa poarta.
Min 81. Eto'o trage de la 16 metri, Lobont scoate senzational!
Min 92: GOL ROMA: 1-0 CU INTER! Vucinic marcheaza cu un cap din 6 metri la coltul lung!