VIDEO Joia neagra pentru romani! VEZI rezumate!

CFR Cluj Dinamo Europa League Poli Timisoara Steaua Europa League
Data publicarii: Vineri 06 Noiembrie 2009, 02:27
Data actualizarii: Vineri 06 Noiembrie 2009, 11:21

Toate cele patru echipe romanesti au fost invinse in meciurile din etapa a patra a grupelor din Europa League, doua pe teren propriu (Dinamo si CFR Cluj) si doua in deplasare (FC Timisoara si Steaua).

Dinamo a pierdut pe teren propriu cu scorul de 0-3 (0-2), meciul sustinut in compania echipei turce Galatasaray Istanbul. Golurile au fost marcate de Kewell '23, Nonda '24 si Mehmet Topal '56.

CLICK AICI PENTRU REZUMAT!

Timisoara a fost invinsa in deplasare, cu scorul de 3-1 (1-0), de echipa belgiana Anderlecht Bruxelles. Golurile au fost marcate de Suarez '29 (penalti), Boussoufa '69, pentru gazde, Legear '90+5, respectiv Parks '55, pentru oaspeti.

Steaua a pierdut, cu scorul de 1-3 (1-1), meciul sustinut in deplasare, in compania echipei turce Fenerbahce Istanbul. Pentru Fenerbahce au marcat Andre dos Santos, minutul 15, Bilica, minutul 51, si Alex, minutul 67, in timp ce pentru Steaua a inscris Kapetanos, minutul 38.

CLICK AICI PENTRU REUMAT!

CFR Cluj a fost invinsa pe teren propriu cu scorul de 3-2 (2-1) de echipa ceha Sparta Praga. Golurile echipei CFR au fost reusite de Traore '25 si Dubarbier '90, in timp ce pentru cehi au punctat Holenda '6, '13 si Wilfried '90.