VIDEO Eliminarea, cele doua BARE, sau apararea visatoare? Care a fost momentul cheie al revenirii lui Napoli pe Ghencea?

Steaua Europa League Napoli Europa League
Data publicarii: Vineri 01 Octombrie 2010, 14:47
Data actualizarii: Vineri 01 Octombrie 2010, 16:06

"Daca Napoli nu dadea gol pana in minutul 120, se bateau penalty-uri" glumesc tristi stelistii dupa meciul cu Napoli. Totusi, meciul putea se aibe alt final, daca stelistii erau mai atenti pe parcursul celor 90 de minute regulamentare!

Meciul Steaua - Napoli a avut trei momente cheie care putea schimba radical soarta partiei.

1. Eliminarea lui Kapetanos
- Steaua a marcat trei goluri in primele 15 minute cu Napoli iar meciul parea decis. Totusi, Kapetanos a lovit un adversar cu cotul iar arbitrul polonez l-a eliminat direct. Cum arata meciul 11 la 11?

2. Nicolita si Tanase, doua bare la rand - Stelistii puteau incheia meciul in 53, daca Banel Nicolita sau Tanase reuseau sa marcheze. Cei doi au lovit bara cand scorul era 3-1 pentru romani. Mai revenea Napoli de la 4-1?

3 UNDE erau fundasii Stelei in prelungiri? Steaua a fost la pamant in prelungirile partiei. Fundasii erau depasiti constant de atacul stelar al lui Napoli, iar Tatarusanu a intervenit salvator la limita in mai multe ocazii. Ce-i drept, arbitrul polonez Marcin Borski a prelungit meciul pana in minutul 98, dar asta nu scuza faptul ca trei atacanti de la Napoli erau liberi in careu la golul egalizator!!