Data publicarii: Vineri 26 Iunie 2009, 18:55
Data actualizarii: Sambata 27 Iunie 2009, 10:04

Anglia s-a calificat in finala de la Euro U21 competitie pe care a castigat-o de 2 ori in anii '80 dupa un meci incredibil cu Suedia, tara gazda!

â–º Vezi aici rezumatul Anglia - Suedia 3-3(5-4)

Anglia este prima finalista de la Euro 21! Pustii englezi au facut spectacol in meciul terminat 3-3 dupa 90 de minute! Anglia a condus cu 3-0  la pauza prin golurile lui Cranie, Onuoha si autogolul lui Bjarsmyr. Suedia a revenit incredibil in partea a doua cand golgheterul de la Euro U21 2009, M. Berg a iesit la rampa! Dubla sa si golul lui Toivonen au dus meciul in prelungiri unde s-a pastrat rezultatul de egalitate! Finalista s-a decis la penaltiuri unde Anglia a rezistat si a terminat cu 5-4 iar cu 8-7 la general si-a castigat un loc in ultimul act!

INCREDIBIL! Anglia a fost egala dupa ce a condus cu 3-0! VEZI AICI rezumatul!

Echipele de start:

Anglia: Hart, Cranie, Cattermole, Onuoha, Milner, Agbonlahor, Noble, Muamba, Walcott, Richards, Gibbs

Suedia: Dahlin, Lusting, Bjarsmyr, R. Bengtsson, Jahansson, Toivonen, Berg, Svensson, Olsson, Elm