VIDEO Brasov, in semifinalele Cupei dupa un gol din offside in min 93!! Brasov 1-0 Timisoara! Vezi rezumatul!

Data publicarii: Miercuri 10 Noiembrie 2010, 18:54
Data actualizarii: Miercuri 10 Noiembrie 2010, 19:24

FC Brasov s-a calificat dramatic in semifinalele Cupei Romaniei! Echipa lui Isaila a avut doua goluri anulate si o multime de ocazii la poarta lui Pantilimon si a reusit sa dea lovitura in prelungiri prin Cristescu! Acesta se afla insa in pozitie de offside!

Meci nebun la Brasov cu Timisoara! Brasovenii au marcat de 3 ori, doua goluri au fost anulate pe motiv de offside (unul dintre ele fiind insa valabil), dar cel care s-a pus a fost dintr-o pozitie mai mult decat suspecta (captura mai jos si vezi golul in rezumat!)

Golul a fost marcat in minutul 90+3 de Cristescu, acesta sutand din interiorul careului mare, dupa ce a primit o pasa de la Hadnagy. Jucatorul Brasovului se afla in pozitie de offside insa arbitrul n-a mai anulat reusita!

In minutul 80, antrenorul gazdelor, Daniel Isaila, a fost eliminat pentru proteste.

FC Brasov: 32. Minca - 20. Voicu, 15. Oros, 6. Majernik, 26. Williams - 11. Martinovic - 16. Viveiros, 10. Ilyes, 18. Cristescu, 7. Chipciu - 17. Dedu (9. Hadnagy '60). Antrenor: Daniel Isaila.

FC Timisoara: 99. Taborda (29. Pantilimon '27) - 13. Scutaru (15. Chiacu '38), 4. Luchin, 28. Cisovsky, 8. Sepsi - 5. Alexa, 25. Burca - 20. Helder, 10. Tames, 21. Goga - 19. Nikolic (9. Axente '75). Antrenor: Cosmin Contra.

Cartonase galbene: Cristescu '24, Dedu '46 / Cisovsky '81.
Arbitri: Alexandru Deaconu (central) - Sebastian Gheorghe, Radu Ghinguleac (asistenti) - Georgian Ionescu (rezerva).
Observatori: Constantin Zotta si Hacic Garabet.