CFR Cluj, eliminata din Cupa! Botosani se califica dupa penalty-uri! | Vezi toate echipele calificate in optimi

Cupa Romaniei CSU Craiova Sanatatea Cluj sepsi sfantu gheorghe Steaua Cupa Romaniei
Live Blog
BATE CUPA!
Data publicarii: Joi 26 Octombrie 2017, 17:00
Data actualizarii: Joi 26 Octombrie 2017, 22:55

Vezi aici toate meciurile din Cupa Romaniei.

17:37 26 Oct

FC Botosani - CFR Cluj 1-1 (4-3, dupa penalty-uri)

Deac trage in transversala, iar CFR Cluj este eliminata.

Bordeianu trage puternic, dar apara Duka.

Paun rateaza si el. Pap apara inca o data.

Rodriguez a marcat in timpul regulamentar, marcheaza si din penalty.

Omrani inscrie fara emotii.

Morutan trimite imparabil. 2-1 pentru Botosani.

Nistor rateaza! Apara Pap.

Tarnovan marcheaza si el pentru Botosani.

Muresan executa prima lovitura de la 11 metri si inscrie. Sut in vinclu, sub bara

Min. 120 Calificarea se decide la penalty-uri

Min. 69
Rodriguez egaleaza pentru Botosani.

Min. 42
Omrani deschide scorul.

Min. 24
Omrani trimite mingea in poarta, dar arbitrul opreste faza pentru ca centrarea ar fi depasit linia de fund a terenului.

Echipele de start:

Botosani: Pap - Dumitras, Miron, Plamada, Serediuc - M.Roman, Rodriguez, Bordeianu, Oaida - Tarnovan, Kuku
Rezerve: Ianos Branza, Alexandru Piftor, Daniel Popa, Marian Tarsa, Olimpiu Morutan, Razvan Tincu, Andrei Burca

CFR Cluj: Duka - Peteleu, Luchin, A. Muresan, A. Vlad - L. Rus, Culio - Deac, Coman, Moutinho - Omrani
Rezerve: Vatca, Boli, Nistor, Balde, Petrus, Hamed, Paun

17:50 25 Oct

Lista tuturor echipelor calificate in optimi: CS Mioveni, CSU Craiova, Poli Iasi, Universitatea Cluj, Chindia Targoviste, Afumati, Unirea Slobozia, Gaz Metan, Juventus Bucuresti, Viitorul, Astra, ACS Poli Timisoara, Steaua, FC Botosani, Dinamo

17:46 25 Oct

Min 52. GOL ACS POLI! Abraw deschide scorul cu un sut din careu

Iata echipele de start la derby-ul Timisoarei!

ASU Poli:

Dur-Bozoanca - Motreanu, Krausz, Bilia (cpt.), Taub - Coada - Sorescu, A. Ignea, C. Predescu, I. Plamada - M. Staicu
Rezerve: Fisteag - Ghinescu, Crisanov, Ciuricici, Mad. Stancu, Tugui, Badauta

ACS Poli:
Smaranda - Val. Cretu, Bocsan, Melinte, Tiganasu - Artean (cpt.), Vasvari - Al. Munteanu, M. Croitoru, Barnoi - Abraw
Rezerve: Curileac - Bianconi, Ciucur, Doman, Curjuric, Harut, Mailat

16:41 25 Oct

Astra se califica in optimi!

Romario Moise a deschis scorul in partida cu Concordia Chiajna - jucatorul Astrei a trimis cu o folha seca direct la vinclu! Jucatorii gazdelor au cerut hent la preluarea lui Moise. Acelasi jucator reuseste dubla in minutul 74 cu un sut de la marginea careului. In minutul 82, Valentin Gheorghe face 3-0 pentru Astra cu un sut la coltul scurt din careu

16:36 25 Oct
Situatie incredibila la partida dintre Metaloglobus si Gaz Metan Medias din Cupa Romaniei - autocarul oaspetilor s-a stricat pe centura Bucuresti iar jucatorii echipei din Liga 1 au luat taxi-uri pentru a ajunge la partida! Aceasta a inceput cu 10 minute intarziere din acest motiv. Gaz Metan s-a calificat mai departe cu 2-1 desi a terminat meciul cu 2 oameni in minus!
16:20 25 Oct

Dalbea deschide scorul in partida cu FC Voluntari in minutul 97! Liderul din liga a 2-a este la un pas sa elimine detinatoarea Cupei! Dalbea a inscris cu un sut superb de la marginea careului, mingea s-a dus direct la vinclu! Hermannstandt reuseste sa se califice in optimile Cupei Romaniei! (Captura Digi Sport)

16:14 25 Oct
Nelu Buca este eroul zilei in Cupa, reusind sa inscrie de 4 ori in 25 de minute contra celor de la ASA Targu Mures!

21:12 24 Oct
In optimi s-a calificat si Universitatea Cluj, cea care a invins-o pe Stiinta Miroslava. Giurgiu a reusit o dubla in minutele 60 si 89, in timp ce pentru oaspeti a inscris Marin in minutul 73.
19:56 24 Oct

UPDATE 20:35 S-a ajuns la penalty-uri! Ambele echipe au ratat cate o executie dupa primele 3 serii! A mai ratat insa un jucator de la Petrolul pentru ca ceilalti jucatori de la Mioveni sa inscrie! Astfel, CS Mioveni este in optimile Cupei Romaniei dupa 4-3 la penalty-uri!

19.50: Nebunie la Ploiesti in partida dintre ACS Petrolul si CS Mioveni! Gazdele au egalat in minutul 92 prin Vintila si meciul merge in prelungiri dupa ce Nastasie deschisese scorul!

Golul lui Vintila a fost insa unul controversat! Jucatorul gazdelor a trimis mai intai mingea cu capul in bara transversala, aceasta a revenit in mana jucatorului de la Petrolul si apoi a intrat in poarta!

Sursa: Captura Digi Sport

18:07 24 Oct

FC Arges - CSM Poli Iasi 1-2

CSM Poli Iasi a castigat meciul cu FC Arges, scor 2-1, si s-a calificat in optimile Cupei Romaniei. Spataru (min. 71) si Cisse (min.86) au marcat pentru Iasi, in timp ce golul celor de la FC Arges a fost marcat de Nastasie, in minutul 52.

11:49 24 Oct
Programul Cupei

24.10.2017, ora 16:00, Fotbal Club Arges - ACSM Politehnica Iasi
24.10.2017, ora 18:00, ACS Petrolul 52 - CS Mioveni
24.10.2017, ora 19:00, FC Universitatea Cluj - CS stiinta Miroslava
24.10.2017, ora 20:30, Sepsi OSK Sfantu Gheorghe - Club Sportiv U Craiova SA (Pro X)

25.10.2017, ora 14:00, AFC Hermannstadt - SC FC Voluntari SA
25.10.2017, ora 14:30, CS Afumati - AFC UTA Arad
25.10.2017, ora 14:30, Unirea Slobozia - AFC ASA 2013 Targu Mures
25.10.2017, ora 14:30, Academica Clinceni - AFC Chindia Targoviste
25.10.2017, ora 14:30, FC Metaloglobus Bucuresti - CS Gaz Metan Medias
25.10.2017, ora 14:30, ACS Dacia Unirea Braila - ASC Juventus Bucuresti
25.10.2017, ora 14:30, CSM scolar Resita - FC Viitorul
25.10.2017, ora 16:00, CS Concordia Chiajna - Astra