Klitschko a avut cel mai GREU meci din ultimii 9 ani! Chisora a facut scandal in ring la final! Vezi cea mai tare runda! VIDEO

Data publicarii: Duminica 19 Februarie 2012, 01:23
Data actualizarii: Duminica 19 Februarie 2012, 14:23

Gala Klitschko - Chisora poate fi revazuta INTEGRAL pe VOYO.RO! Intra acum:

Vitali a reusit sa castige meciul cu Chisora la decizie unanima! Englezul i-a dat o lovitura in plin lui Vitali in runda a 6-a insa Klitschko a trecut usor peste ea si a ramas campionul la categoria WBC!

Toti cei 3 arbitri l-au dat castigator pe Vitali Klitschko, acesta pastrandu-si astfel centura de campion mondial WBC!

Runda 12: CE REPRIZA!!!!!!!!!!!! Chisora i-a vanat capul toata repriza dar nu a reusit sa dea KO! Klitschko castiga la puncte, cel mai probabil cu 117 - 112.

Runda 11: Chisora a cazut psihic! Nu il mai gaseste pe Klitschko deloc! Are nevoie de KO in ultima runda!

Runda 10: Vitali lupta mult mai disciplinat. Chisora incepe sa loveasca in gol, mai sunt 2 runde si scorul probabil este 97-94

Runda 9: Inca o repriza spectaculoasa! Chisora si Vitali merg cap la cap cu loviturile!

Runda 8: EXCELENTA repriza! Chisora a conectat in plin mai multe lovituri! Vitali a fost pentru prima data pus sub presiune! Scor probabil dupa primele 8 runde: Klitschko 77-75 Chisora

Runda 7: Cea mai buna repriza a meciului! Chisora a inceput foarte bine dar Vitali a revenit pe final!

Runda 6: Chisora i-a dat lui Vitali probabil cea mai tare lovitura din ultimii ani! Repriza foarte buna pentru Dereck!

Runda 5: Klitschko continua sa il loveasca pe Chisora! Englezul inchide mai bine distanta insa nu este de ajuns!

Runda 4: Excelenta tactica lui Klitschko! Chisora incearca sa ajunga aproape dar nu poate trece de bratul din fata al lui Vitali! Scor probabil dupa primele 4 runde: Klitschko 39-37 Chisora

Runda 3: Vitali l-a batut bine de tot pe Chisora, care mai mult a fugit dupa adversar decat sa loveasca!

Runda 2: Klitschko incepe sa puna stapanire pe meci! Chisora nu a mai avut acelasi timing ca in prima repriza!

Runda 1: Chisora ii ofera o replica foarte buna lui Klitschko! Britanicul probabil a castigat runda!

Gest penibil al lui Chisora! Acesta i-a scuipat apa pe fata lui Chisora inainte de inceputul meciului, in ring!!!

====================

Chisora a inceput deja meciul cu Klitschko. Englezul l-a palmuit pe Vitali la conferinta de presa si a aruncat in aer atmosfera inainte de marele meci!

WBC a luat o decizie drastica imediat dupa incident! L-au amendat pe Chisora cu 50.000 de dolari.

"Este o rusine absoluta! Este o lipsa de respect pentru sport si total neadecvat! Chisora a demonstrat ca nu este un gentleman si nu asta asteptam de la boxeri. A vrut sa-l faca pe Vitali sa isi piarda controlul dar va plati pentru asta", a declarat Jose Sulaiman, presedintele WBC.