CIOCAN doboara cu greu TANCUL din Caraibe! Victorie la puncte pentru roman dupa 10 runde! SUPER VIDEO Simion castiga centura WBF prin KO

Data publicarii: Vineri 28 August 2015, 17:00
Data actualizarii: Sambata 29 August 2015, 00:40

Gala cu "Bombardierul" Simon si "Pantera" Tanasie incepe la 21:00, la Sport.ro

Meci Cristian Ciocan - Shermann Williams

VICTORIE PENTRU CRISTIAN CIOCAN! Cei trei arbitri au dat o decizie unanima in favoarea pugilistului roman. Shermann Williams s-a dus sa-l felicite pe Ciocan, chiar daca in timpul meciului s-au sicanat puternic!

Runda 10 - Ce final nebun! Ambii pugilisti au incercat sa incheie cu o lovitura de gratie. Ciocan si-a pierdut proteza, Williams a lovit puternic pana la ultimul gong. Va fi o decizie grea pentru arbitri.

Runda 9 - Shermann Williams pune toata taria in loviturile sale si ii pune probleme lui Ciocan pe final. Tancul din Caraibe incearca sa incheie meciul in forta.

Runda 6 - Cristian Ciocan a dominat ultimele 3 runde. Williams a fost avertizat sa nu mai loveasca sub centura.

Runda 3 - Lui Williams i-au intrat doua lovituri puternice, Ciocan a zambit insa si a continuat

Runda 2 - Williams incearca mai multe lovituri la corp pentru a-l destabiliza pe Ciocan. Romanul beneficiaza de avantajul alonjei

Runda 1 - Duelul dintre Cristian "Hammer" si Tancul din Bahamas incepe echilibrat, insa Williams arata ca este un pugilist extrem de experimentat

Meci Simion - Kis, de titlu mondial - "Bombardierul" Simion castiga centura WBF dupa un meci in care l-a pulverizat pe maghiarul Kis. Arbitrul a pus capat luptei in runda a treia!

Meci 5 - Adrian Granat pierde meciul cu Airich Konstantin. Romanul a boxat energic in prima runda, dar nu a mai rezistat atacurilor adversarului si a abandonat

Meci 4 - Senad Gashi il invinge prin TKO pe Marko Angerman in runda a doua. Urmeaza meciul romanului Adrian Granat

Meci 3 - Cezar Juratoni castiga prin TKO meciul cu Janos Finfere

Meci 2 - Sorin "Pantera" Tanasie il invinge prin KO in repriza a doua pe ghanezul Cosby. Antrenorul lui Cosby a aruncat prosopul in runda a doua

Meci 1 - Amansio Paraschiv castiga primul sau meci la profesionisti. Romanul l-a invins la puncte pe italianul Nando Calzetta, dupa 4 runde

Bute a venit sa-i faca galerie lui Ciocan. Pechea, comuna cu 10 mii de locuitori, inca mai poate avea doi campioni mondiali la box. Sherman Williams isi va serba ziua de nastere dupa lupta cu Ciocan, care e in direct la ProTV, vineri, de la ora 23:30.

"O sa-i fac un cadou frumos, sa-l tina minte mult timp. La pachet il fac, o sa-l trimit pachet. E putin inganfat, dar cu siguranta o sa-i scot eu figurile din cap", e promisiunea lui Cristian Ciocan. Gala incepe la ora 21:00 la Sport.ro.

FIGHT CARD:

Nando Calzetta (Italia) vs Amansio Paraschiv (Romania) 4 runde x 3 minute (welterweight)
Sillah Cosby (Ghana) vs Sorin "Pantera" Tanasie (Romania) 4 runde x 3 minute (featherweight)
TBA vs Cezar Juratoni (Romania) 4 runde x 3 minute (cruiserweight)
Marko Angerman (Germania) vs Senad Gashi (Germania) 6 runde x 3 minute (cruiserweight)
Airich Konstantin (Germania) vs Adrian Granat (Germania) 8 runde x 3 minute (heavyweight)
David Kis (Ungaria) vs Viorel Simion (Romania) 12 runde x 3 minute (featherweight) WBF WORLD TITLE
Sherman Williams (Bahamas) vs Cristian Ciocan (Romania) 10 runde x 3 minute (heavyweight)