Aceasta a fost filmata in timp ce conducea cu mare viteza pe autostrada... pe contrasens.
In momentul in care ceilalti soferi au vazut ce se intampla, au inceput sa sune alarmati la politie pentru a incerca sa o opreasca pe soferita inconstienta, scrie Mirror.co.uk.
"Ma uitam la emailurile de pe
telefon, am privit apoi in fata, am vazut masina, m-am uitat inapoi la telefon si abia apoi am realizat tocmai ce am vazut.", a declarat Tom Hind, unul dintre oamenii care au filmat-o pe soferita.
Dupa ce au reusit sa o opreasca, politistii au descoperit ca soferita suferea de probleme mentale si fusese eliberata dintr-un institut fara sa fie supravegheata de cineva.