El e atacantul la care visau stelistii! Golgheterul pentru echipa de Liga vine de la o echipa de COSMAR pentru stelisti! Cum a dat 4 goluri intr-un meci: VIDEO

Steaua Dino Ndlovu Transfer Market
Data publicarii: Vineri 24 Mai 2013, 08:25
Data actualizarii: Vineri 24 Mai 2013, 08:27

►Froch traieste visul interzis al lui Bute! Froch vs Kessler, sambata 21:30, in direct Sport.ro si Voyo.ro

Steaua cauta de zor un atacant - cel mai important ziar din Africa de Sud anunta un nume de pe lista Stelei! Are 23 de ani si a dat 9 goluri in acest sezonul acesta

Dino Ndlovu este ultimul atacant de pe lista Stelei! Sud-africanul de 23 de ani joaca la Maccabi Haifa din acest sezon si a marcat 9 goluri in 19 partide! Fosta adversara a Stelei din Europa League a platit doar 200.000 de euro pentru el vara trecuta cand l-a adus de la Bnei Yehuda, echipa la care marcase 8 goluri in 30 de partide de campionat.

Cel mai important ziar din Africa de Sud, Soccerladuma, scrie ca Steaua insista pentru jucatorul cotat la 350.000 de euro pe site-ul de specialitate transfermarkt.

Dino Ndlovu a impresionat in acest sezon, reusind sa marcheze 4 goluri intr-un meci de campionat! Maccabi i-a desfiintat pe cei de la Ironi Ramat Hasharon, echipa aflata pe locul 6 in clasament. Ndlovu a deschis scorul in minutul 6, reusind alte 3 goluri in minutele 50, 66 si 70. VEZI TOATE REUSITELE AICI

Dino Ndlovu a prins si nationalele Africii de Sud - a jucat la CM U20 din 2009 si a fost convocat si la nationala mare, avand 3 selectii in meciuri amicale cu Brazilia, Polonia si Kenya.

Sursa foto: Getty Images