SECRETUL Simonei Halep! Strategia cu care vrea sa ajunga pe primul loc WTA este dezvaluita la Roma! De 3 meciuri face asa:

Tenis
Data publicarii: Vineri 15 Mai 2015, 17:51
Data actualizarii: Vineri 15 Mai 2015, 18:07

Simona Halep joaca din ce in ce mai bine la Roma, acolo unde a ajuns deja pana in faza semifinalelor.

Simona trece prin cea mai buna perioada din ultimele luni, pe zgura, la Turneul de la Roma, acolo unde a inceput in faza a doua.

A jucat trei meciuri pana acum, a batut de fiecare data fara sa cedeze vreun set si a uimit prin viteza - o caracteristica a jocului sau pentru care este temuta in lumea tenisului mondial.

Halep a castigat cu 6-3, 6-0 meciul cu Riske, din turul II, o partida incheiata intr-o ora si un minut, adica 61 de minute in total. Simona a reusit 3 asi, iar adversara ei nu a fost in stare de vreunul.

Apoi a venit partida cu Venus Williams, scor 6-2, 6-1, meci terminat in fix 60 de minute. Iar a fost vorba despre 3 asi reusiti de Halep, fata tot de 3 ai lui Venus.

In sferturi, cu Alexandra Dulgheru, Simona a dominat si mai tare - 6-1, 6-0, meci jucat in doar 56 de minute, cea mai rapida victorie a ei la Roma.

Halep va juca in semifinalele Turneului de Roma in fata sportivei Carla Suarez-Navarro, locul 10 WTA. Statistica directa dintre cele doua este de 5-4 pentru Simona, insa Carla a eliminat-o ultima data de la Roma, anul trecut.