Marcu Czentye
Data publicarii: Miercuri 20 Martie 2024, 15:00
Data actualizarii: Miercuri 20 Martie 2024, 15:04

Simona Halep a revenit în circuitul WTA la Miami, dar fostul său antenor, Patrick Mouratoglou nu s-a arătat interesat.

Simona Halep (32 de ani) a jucat primul meci în circuitul WTA, după o pauză de 569 de zile.

Paula Badosa a învins-o, după două ore de joc, în ciuda unui prim set câștigat de româncă cu 6-1.

Patrick Mouratoglou, revedere cu Serena Williams, la Miami

Chiar dacă i-a fost antrenor, Patrick Mouratoglou s-a arătat lipsit de interes cu privire la întoarcerea Simonei Halep în lumea bună a tenisului.

Spre deosebire de australianul Darren Cahill, care a venit să asiste la un antrenament făcut de Simona Halep, Patrick Mouratoglou nu s-a apropiat de fosta sa elevă.

Serena Williams a asistat la partida pierdută de Venus Williams (43 de ani)

În schimb, Mouratoglou s-a întâlnit cu Serena Williams. Aceasta a asistat la partida jucată de sora sa mai mare, Venus Williams (43 de ani) împotriva Dianei Shnaider (19 ani). Meciul a fost pierdut de americancă în fața numărului 62 mondial, scor 6-3, 6-3.

Confruntarea a ajuns să fie oprită de o pisică. Aceasta a pătruns pe teren și a sărit peste obstacole, până ce și-a găsit locul de ieșire de pe suprafața de joc.