"E IREAL ce a reusit Simona Halep!" Lovitura care a decis meciul din optimi! "E executia turneului?" VIDEO

Tenis
Data publicarii: Duminica 25 Ianuarie 2015, 13:54
Data actualizarii: Duminica 25 Ianuarie 2015, 14:12

Simona Halep 6-4, 6-2 Yanina Wickmayer in optimile de finala de la Australian Open! - DETALII AICI

Simona Halep a oferit un moment de reala sclipire in timpul meciului din optimile de finala de la Australian Open, cu Wickmayer.

In setul doi, la scorul de 4-2 pentru ea, si la 40-40, Simona a trecut in avantaj intr-un moment care a decis in mare parte meciul.

Ea a returnat mingea aproape de tusa, cu un backhand de mare calitate, dupa o diagonala a adversarei sale. Cei de la site-ul oficial al competitiei scriu ca "lovitura este ireala!" si se intreaba daca nu cumva este executia turneului.

Simona Halep nu a impresionat ca evolutie, per total, la Australian Open, insa in patru meciuri la acest turneu, romanca nu a cedat vreun set.