GALERIE FOTO Două legende: Lewandowski și Swiatek s-au îmbrățișat după victoria polonezei la Roland Garros
![Două legende: Lewandowski și Swiatek s-au îmbrățișat după victoria polonezei la Roland Garros](https://res.sport.ro/assets/sport/2022/06/04/image_galleries/752500/doua-legende-lewandowski-si-swiatek-s-au-imbratisat-dupa-victoria-polonezei-la-roland-garros_9_size6.jpg)
Iga Swiatek și Robert Lewandowski au oferit un cadru memorabil fanilor sportului din Polonia, după victoria jucătoarei din finala Roland Garros 2022.
Iga Swiatek (21 de ani, 1 WTA) este noua stea a circuitului de elită al tenisului feminin. Jucătoarea din Polonia a câștigat ediția 2022 a turneului de la Roland Garros și al 35-lea meci la rând, impunându-se scor 6-1, 6-3 în finala turneului de mare șlem de la Paris, în defavoarea americancei Cori Gauff.
Imediat după încheierea celor 68 de minute ale partidei, Iga Swiatek a sprintat în tribune, înspre loja sa, pentru a se îmbrățișa cu fiecare membru al echipei sale.
În drumul spre întoarcerea pe teren, Iga Swiatek l-a zărit pe faimosul atacant al clubului de fotbal Bayern Munchen, Robert Lewandowski. Acesta a oprit-o și a felicitat-o, cei doi îmbrățișându-se și producând o imagine de neuitat pentru fanii sportului din Polonia.
Two legends ????????@iga_swiatek x @lewy_official#RolandGarros pic.twitter.com/FOKrV5eb3s
— Roland-Garros (@rolandgarros) June 4, 2022
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News