"Zokala" a debutat cu o ratare imensa din 6 metri! "San Martin" a jucat si el 70 de minute in Al Wasl 3-1 Al Ittihad

Stranieri
Data publicarii: Marti 20 Ianuarie 2015, 19:03
Data actualizarii: Marti 20 Ianuarie 2015, 19:13

Szukala a debutat la Al Ittihad.

Polonezul a jucat tot meciul amical cu Al Wasl, pierdut de echipa lui Piturca cu scorul de 3-1. Szukala, redenumit de arabi "Zokala", a ratat o ocazie mare in minutul 70, dupa o reluare din 6 metri, cu piciorul, in urma unei lovituri de colt.

Gazdele au condus cu 2-0, dupa golurile marcate in prima repriza dupa un sunt din pozitie de 1-1 cu portarul, si cu capul din centrul careului, iar Al Ittihad parea ca poate reveni pe final, dupa golul marcat in minutul 88, insa Al Wasl a marcat iar in prelungiri, cu un sunt de la 25 de metri.

Piturca continua astfel seria rezultatelor slabe la Al Ittihad, cu doua saptamani inainte de reluarea campionatului. Piturca da piept cu Al Fateh, pe 6 februarie.