GOLAZO marcat de Torje intr-o victorie istorica! Osmanlispor, cu Torje si Rusescu, a batut campioana Galatasaray: VIDEO

Data publicarii: Marti 25 August 2015, 08:28
Data actualizarii: Marti 25 August 2015, 08:55

Osmanlispor, echipa romanilor Torje si Rusescu, dar si a lui Seto Takayuki si Szukala, a invins Galatasaray in etapa a doua a campionatului Turciei. Osmanli, formatie nou promovata, a obtinut astfel o victorie istorica.

Osmanlispor s-a impus cu 2-1 in meciul cu Galatasaray, din etapa a doua a superligii turce. Formatia nou-promovata, cu Gabi Torje printre marcatori, a obtinut astfel o victorie istorica.

Torje (25 de ani) a inscris golul victoriei pentru Osmanli in minutul 51, cu o executie superba, dupa o greseala de pozitionare a portarului Muslera.

Campioana Turciei nu mai primise gol pe teren propriu din 5 aprilie si nu mai pierduse acasa din luna noiembrie a anului trecut.

Gabi Torje a jucat 79 de minute, fiind inlocuit cu japonezul Seto Takayuki.

Rusescu a jucat si el 29 de minute, fiind introdus in repriza a doua in locul lui Deliktas, marcatorul primului gol.

Polonezul Lukasz Szukala nu a fost folosit.