Banel Nicolita Saint Etienne Stranieri
Data publicarii: Vineri 09 August 2013, 07:37
Data actualizarii: Vineri 09 August 2013, 12:20

►One MAN Show | SuperCupa Angliei: Man United – Wigan duminica 17:00, IN DIRECT la Sport.ro si Voyo.ro!

Banel Nicolita a inscris un gol aseara pentru Saint Etienne in partida castigata in deplasare, scor 3-0, impotriva moldovenilor de la Milsami Orhei, din turul 3 preliminar Europa League.

Nicolita, care a intrat pe teren in minutul 59, a inscris pentru 3-0 zece minute mai tarziu. Pentru "alb-verzi" au mai inscris Brandao '29 si Hamouma '39.

Este primul gol marcat de Nicolita la Saint Etienne intr-un meci oficial dupa o pauza de un an si jumate, perioada in care fostul stelist a fost mai mult accidentat.

Romanul a dedicat reusita copilului sau, care s-a nascut saptamana trecuta.

La Milsami Orhei, formatie antrenata de Stefan Stoica, fundasul Rares Soporan a jucat tot meciul.

AS Saint-Etienne s-a calificat in play-off-ul Europa League cu scorul general de 6-0.

Golul lui Banel Nicolita (3:40)