Sapunaru a fost eliminat desi nu a jucat: s-a batut cu un om de ordine!

Benfica Lisabona Cristian Sapunaru eliminare FC Porto Stranieri
Data publicarii: Luni 21 Decembrie 2009, 11:00
Data actualizarii: Luni 21 Decembrie 2009, 18:15

Fundasul Cristian Sapunaru a avut un incident cu un om de ordine la finalul partidei cu FC Porto, a pierdut-o, duminica, in deplasare, cu de 1-0, in fata Benficai Lisabona, in etapa a XIV-a a campionatului Portugaliei, scrie Record.

Sapunaru a fost eliminat desi nu a jucat niciun minut. Fundasul lui Porto a vazut rosu in fata ochilor dupa un incident cu un om de ordine.

Cei de la A Bola scriu ca nu se stie versiunea reala a incidentelor, dar ca cei doi au fost eliminati de arbitrul meciului, in timp ce cotidianul Record sustine ca centralul Lucilio Baptista nu a luat nicio masura disciplinara.

"La finalul meciului, Sapunaru si Hulk au avut un schimb dur de replici, pe tunelul ce ducea la cabine, cu un om de ordine de pe Estadio da Luz. Arbitrul Lucilio Baptista a notat totul in foaia de joc, dar nu a acordat niciun cartonas rosu", a scris sursa citata.

In conferinta de presa de dupa meci, antrenorul lui FC Porto, Jesualdo Ferreira, a minimalizat incidentul.

Cristian Sapunaru a fost rezerva in partida pe care FC Porto, a pierdut-o, duminica, in deplasare, cu scorul de 1-0, in fata Benficai Lisabona, in etapa a XIV-a a campionatului portughez. Unicul gol a fost marcat Javier Saviola, in minutul 22.