Rusescu, debut excelent la Braga! A contribuit la calificarea in urmatorul tur din Cupa! Faza la care a fost aproape de golul anului 2014: VIDEO

Raul Rusescu braga Stranieri
Data publicarii: Luni 06 Ianuarie 2014, 06:48
Data actualizarii: Luni 06 Ianuarie 2014, 06:48

►Mircea Lucescu, LIVE in studioul Sport.ro! Astazi de la 19:00, SPECIAL "Descopera-l pe Lucescu!". The world is not enough!

Imprumutat in aceasta iarna de Sevilla la Braga, Raul Rusescu si-a facut debutul la echipa portugheza in victoria cu 2-0 din Cupa in fata celor de la Arouca. Rusescu a fost integralist si a primit un galben in minutul 26.

Fostul golgheter al Ligii 1 a ratat o ocazie mare inainte de pauza, executia lui din foarfeca laterala fiind prinsa de portarul advers.

Pentru Braga au marcat Pardo in minutul 5 si Rafa Silva in minutul 78. La cea de-a doua reusita a contribuit si Raul Rusescu, cel care a fost blocat in ultima clipa, mingea sarind la portughezul Rafa Silva care a inscris.