REPROS pentru Bogdan Stancu dupa o eliminare stupida! "Ce era sa faca arbitrul? Sa inghita fluierul!? Nu este frumos asa!"

Stranieri
Data publicarii: Miercuri 31 Decembrie 2014, 08:00
Data actualizarii: Marti 30 Decembrie 2014, 23:19

Bgodan Stancu a fost eliminat la ultimul meci al echipei sale, 0-0 in Cupa Turciei, intre Genclerbirligi si Giresunspor.

Atacantul roman a incasat un cartonas galben, al doilea, in minutul 90, intr-un mod stupid. Cu un om mai putin in ultimele zeci de secunde, Genclerbirligi nu a putut forta o victorie in grupa H a Cupei din Turcia, astfel ca meciul s-a incheiat 0-0.

La finalul partidei, presedintele clubului pentru care joaca Stancu, Ilhan Cavcav a acuzat atitudinea romanului:

"Nu vrem sa ii criticam pe arbitri, dar Abdullah Yilmaz (n.r. - centralul de la meciul Genclerbirligi - Giresunspor) a luat o decizie de incepator la primul cartonas galben. Nu mai avem ce sa facem, asta este decizia. Insa arbitrul a avut mare dreptate cand i-a aratat lui Stancu al doilea cartonas galben.

Un fotbalist matur ca Stancu nu ar fi trebuit sa faca acele gesturi catre arbitru. La a doua faza arbitrul a fluierat. Ce era sa faca, sa bage fluierul in buzunar, sa il inghita? Nu este frumos, fotbalistii trebuie sa isi stapaneasca nervii", a spus Ilhan Cavcav.

Stancu a incasat primul cartonas galben in minutul 76, iar pe al doilea in minutul 90. Acesta din urma a fost acordat pentru ca a protestat la o faza la care nu i-a convenit decizia arbitrului. La Genclerbirligi, Liviu Antal a fost si el titular.