Reacția lui Valentin Mihăilă după ce Parma a obținut promovarea în Serie A

valentin mihaila Parma Serie A Stranieri
Data publicarii: Joi 02 Mai 2024, 17:14
Data actualizarii: Joi 02 Mai 2024, 17:13

Parma a remizat cu Bari în etapa #36 din Serie B, scor 1-1, și a obținut promovarea matematică în primul eșalon al Italiei.

Cele două cluburi și-au dat întâlnire miercuri seară, pe ”Stadio San Nicola”. La capătul celor 90 de minute, Bari și Parma au împărțit punctele, iar oaspeții au obținut calificarea matematică în Serie A.

Valentin Mihăilă a fost integralist împotriva celor de la Bari. Portalul FlashScore l-a punctat pe internaționalul român la finalul meciului cu nota 6.4 în urma evoluției de pe ”San Nicola”.

La o zi de la accederea în Serie A, Valentin Mihăilă a postat o fotografie pe rețelele social media, care a strâns peste două mii de aprecieri în doar două ore, în care a scris: ”Ce noapte!”.

Românul se află la Parma din octombrie 2020. Cotat la două milioane de euro de site-urile de specialitate, Mihăilă mai are contract cu clubul până la finele sezonului 2024/25.

Bari - Parma 1-1

"Cruciații" au deschis scorul în minutul 50, prin Ange-Yoan Bonny, iar gazdele au stabilit scorul final după reușita lui Valerio Di Cesare, din minutul 68.

La Parma, Valentin Mihăilă a fost titular, în timp ce Dennis Man a rămas pe banca de rezerve, revenit de scurt timp după o accidentare. De cealaltă parte, George Pușcaș nu a făcut parte din lotul lui Bari, nefiind refăcut în urma intervenției chirurgicale suferită la deget.