VIDEO Olimpiu Moruțan o salvează pe Galatasaray. A marcat în minutul 101 golul victoriei pentru echipa sa

Galatasaray Olimpiu Morutan Stranieri
Data publicarii: Duminica 03 Octombrie 2021, 21:07
Data actualizarii: Duminica 03 Octombrie 2021, 22:43

Olimpiu Moruțan a adus victoria pentru Galatasaray în meciul din etapa a opta din campionatul Turciei.

Galatasaray s-a impus în deplasare, scor 3-2, cu Rizespor, golul victoriei fiind înscris de Olimpiu Moruțan, în minutul 11 de prelungiri. Românul fusese introdus pe teren în minutul 93. Alexandru Cicâldău a fost titular.

În minutul 89, gazdele au avut un penalty, ratat de Boldrin. Galatasaray a deschis scorul în minutul 5, prin Mohamed, apoi Rizespor a preluat conducerea datorită dublei lui Pohjanpalo. Echipa antrenată de Fatih Terim a egalat prin același Mohamed, în minutul 75.

Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău fac parte din lotul chemat de Mirel Rădoi pentru meciurile României din preliminariile Campionatului Mondial din 2022.