Adrian Mutu Belluno Fiorentina Stranieri
Data publicarii: Duminica 26 Iulie 2009, 14:50
Data actualizarii: Duminica 26 Iulie 2009, 14:57

Mutu revine in forta la Fiorentina. A marcat in meciul amical castigat in fata amatorilor de la Belluno cu 7-0.

Aceasta este prima reusita a atacantului roman dupa o pauza de aproximativ 4 luni, cauzata de cele doua interventii chirurgicale suferite la cot si genunchi. Mutu a inceput titular, iar la pauza a fost inlocuit de Cesare Prandelli.

Fiorentina a deschis scorul prin Vargas, in minutul 2, pentru ca Mutu sa dubleze avantajul in minutul 14. Celelalte goluri ale meciului au fost inscrise de Marchionni, Jovetic, Santana, Jorgensen si Jefferson.

Fiorentina a inceput cu urmatorul "11": Frey - Comotto, Dainelli, Donadel, Kroldrup - Pasqual, Marchionni, Jovetic, Kuzmanovic - Mutu, Vargas. Dupa pauza au mai intrat Avramov - Da Costa, Santana, Gamberini, Agey, Papa Waigo, Gulan, Maritato, Jorgensen, Gilardino si Jefferson.