Moment GENIAL pentru Silviu Lung Jr in fata marelui Eto'o! Ce a reusit portarul roman

Stranieri
Data publicarii: Vineri 15 Septembrie 2017, 21:57
Data actualizarii: Vineri 15 Septembrie 2017, 22:16

Marius Sumudica are un start de sezon de exceptie la Kayseri.

Kayserispor a obtinut a 3-a victorie in primele 5 etape din prima liga din Turcia si le-a egalat pe Galatasaray si Besiktas in fruntea clasamentului din Turcia, cei doi granzi avand insa un meci mai putin disputat. Ultima victima a echipei lui Marius Sumudica a fost Antalyaspor.

Cu vedete precum Samuel Eto'o, Samir Nasri, Maicon sau Johan Djourou, Antalyaspor s-a vazut condusa inca din minutul 1 dupa reusita lui Stephane Badji! In minutul 65 a venit momentul ca Silviu Lung Jr sa devina eroul echipei!

Fostul portar al Astrei a reusit sa apere penalty-ul executat de Samuel Eto'o! 12 minute mai tarziu, Umut Bulut a inscris pentru 2-0 iar Kayseri a ajuns la 10 puncte in 5 etape! Marius Sumudica i-a introdus in repriza a 2-a si pe Cristi Sapunaru si Fernando Boldrin.