Stranieri

Mihăilă nu mai există la Atalanta! După doar 100 de minute jucate, a fost uitat pe banca de rezerve de o lună de zile

Românul este împrumutat până la sfârșitul sezonului de la Parma, grupare care va continua în campionatul următor în Serie B.

Data publicarii: Marti 19 Aprilie 2022, 13:00
Data actualizarii: Marti 19 Aprilie 2022, 12:59

Valentin Mihăilă a rămas pe banca de rezerve în meciurile disputate în ultima lună de Atalanta atât în Serie A, cât și în Europa League!

În campionatul Italiei, internaționalul român a jucat ultima dată pe 20 martie (”Non fa molto, non si vede” au scris atunci italienii), în timp ce în Europa League a privit de pe bancă și optimile din martie, și sferturile din aprilie, ambele disputate în dublă manșă.

Atalanta a ajuns în afara locurilor pentru cupele europene

Luni, Mihăilă a fost din nou doar rezervă în Serie A, în eșecul 1-2 acasă cu Hellas Verona, acum Atalanta aflându-se abia pe poziția a opta în campionat, în afara locurilor pentru cupele europene!

Românul, care la Atalanta a bifat până acum doar 70 de minute în Serie A și 30 de minute în Europa League, fără gol marcat, este împrumutat până la sfârșitul sezonului de la Parma, echipă care va evolua și în sezonul următor în Serie B.