Costel Pantilimon Manchester City Stranieri
Data publicarii: Duminica 14 Iulie 2013, 18:52
Data actualizarii: Duminica 14 Iulie 2013, 18:55

Costel Pantilimon spera sa-l impresioneze pe noul manager Manuel Pellegrini, care i-a oferit sansa de a apara o repriza intreaga la debutul sau pe banca lui City!

Pellegrini l-a trimis in teren pe Pantilimon la pauza amicalului cu Supersport United, pierdut de vicecampioana din Premier League cu 2-0! Ambele goluri ale partidei s-au marcat in partea a doua a meciului. Mai intai Niang a reluat cu capul, din apropiere, apoi Kermit Erasmus a stabilit scorul final in minutul 82 cu un sut imposibil de oprit pentru Pantilimon!

City 0-2 Supersport United

City in prima repriza: Hart, Richards, Kompany, Garcia, Kolarov, Barry, Fernandinho, Razak, Suarez, Nasri, Dzeko

City in repriza a doua: Pantilimon, Facey, Lescott, Boyata, Nastasic, Rodwell, Huws, Sinclair, Milner, Yaya Toure (Cole 83), Nimely

Supersport 2-0 Manchester City (Friendly) de fasthighlights-2013