Gool Stancu! Atacantul roman a fost omul potrivit la momentul potrivit! Cum a marcat in Turcia! VIDEO

Stranieri
Data publicarii: Marti 17 Februarie 2015, 09:03
Data actualizarii: Marti 17 Februarie 2015, 09:32

Stancu a marcat pentru Gencler, insa echipa lui e aproape de retrogradare, dupa 1-2 acasa, cu Eskisehirspor.

Meci dramatic pe terenul echipei lui Stancu. Romanul a deschis scorul in minutul 7, dupa o faza de contraatac, cu un sut la coltul scurt. Plasamentul si intuitia l-au ajutat mult pe Stancu, ce parea sa fie din nou decisiv pentru Gencler.

Numai ca Eskisehirspor a revenit pe tabela cu doua goluri, in minutele 44 si 49. Spiritele s-au incins teribil pe final: trupa lui Stancu este amenintata cu retrogradarea in acest sezon, astfel ca jucatorii si-au pierdut cumpatul din cauza tragerilor de timp ale adversarilor.

Asa ca Gencler a terminat partida cu doi oameni mai putin, eliminati in prelungiri.

Dupa 20 de etape din acest sezon, Genclerbirligi are doar 22 de puncte si se afla la cinci lungimi de retrogradare.