George Pușcaș i-a impresionat pe italieni de la primul meci! Nota primită după debutul la Pisa

George Puscas marius marin Pisa Serie B Stranieri
Data publicarii: Sambata 05 Februarie 2022, 17:29
Data actualizarii: Sambata 05 Februarie 2022, 17:43

George Pușcaș a debutat la Pisa, sâmbătă, în meciul cu Alessandria, contând pentru etapa cu numărul 21 din Serie B.

Împrumutat de la Reading până la finalul sezonului, cu opțiune de transfer definitiv, Pușcaș a fost introdus pe teren în startul reprizei secunde, în locul lui Davide Marsursa, când scorul era deja 1-1.

George Pușcaș, nota 6,5 după debutul la Pisa - cea mai mare din echipă

Alessandria a deschis scorul în minutul 36, prin Marconi, din penalty, iar Pisa a restabilit egalitatea înainte de pauză, tot din lovitură de la 11 metri, prin Torregrossa.

Pușcaș a fost activ, a avut câteva șanse bune de a înscrie, iar jurnaliștii de la Tuttomercatweb i-au acordat nota 6,5, cea mai mare din tabăra celor de la Pisa, la egalitate cu cinci coechipieri.

Marius Marin, celălalt român de la Pisa, a fost titular și a jucat până în minutul 67. Mijlocașul a fost înlocuit după ce a văzut un cartonaș galben și a primit nota 6 din partea sursei citate.

Echipa lui Pușcaș și Marin a rămas pe locul 2 în Serie B după etapa 21, cu 40 de puncte, la o lungime în spatele liderului Lecce.

În runda următoare, Pisa va primi vizita formației de pe locul 12, Ternana.