DEZASTRU pentru Piti! Blestem pentru stelisti in 24 de ore. Ce a patit la ultimul meci din Arabia Saudita

Victor Piturca Steaua Stranieri
Data publicarii: Vineri 12 Decembrie 2014, 20:57
Data actualizarii: Vineri 12 Decembrie 2014, 21:02

Lui Piturca ii merge greu la Al Ittihad! Azi, echipa lui a pierdut din nou!

In 4 meciuri cu el pe banca, Al Ittihad n-a castigat nimic. A obtinut numai un egal, cu Al Hilal, iar in rest a pierdut tot.

Al Ittihad - Al Shabab s-a terminat 0-1, chiar daca echipa lui Piturca a avut cel putin zece ocazii clare de gol. Mingea a refuzat sa intre in poarta, iar in minutul 5 de prelungiri, Shabab a marcat golul victoriei.

Dupa 12 etape, Ittihad are 22 de puncte si e pe 5 in clasamentul din Arabia Saudita. Reghecampf are si el derby maine, cu liderul Al Nasr. Daca nu bate, are emotii pentru postul sau la Al Hilal, scrie presa de la Riad.

Piturca a suportat greu infrangerea cu Al Shabab. A ramas cateva minute pe banca, fara sa poata avea vreo reactie, in timp ce jucatorii sai s-au prabusit pe gazon si au fost cu greu convinsi sa se indrepte spre vestiare de membrii staff-ului.

E o saptamana dificila pentru stelisti. Dupa drama de pe National Arena, din meciul cu Dinamo Kiev, Piturca a trait si el o experienta asemanatoare. Inca un motiv de panica pentru Reghecampf!