Dennis Man, făcut praf de italieni după primul eșec al Parmei de pe teren propriu: ”Foarte prost!”

Dennis Man Parma Stranieri Dennis Man / Foto: Imago
Data publicarii: Luni 01 Aprilie 2024, 19:01
Data actualizarii: Luni 01 Aprilie 2024, 19:01

Parma a pierdut pe teren propriu în fața celor de la Catanzaro, scor 0-2, în etapa cu numărul 31 din Serie B.

Pentru ”Cruciați” reprezintă primul eșec acasă din acest sezon.

Dennis Man a primit cea mai mică notă de pe teren la meciul cu Catanzaro

Dennis Man a început partida pe teren, însă a fost înlocuit cu Drissa Camara în minutul 72. În ceea ce-l privește pe Valentin Mihăilă, acesta a rămas rezervă neutilizată.

Oaspeții au rezolvat meciul încă din prima repriză, prin golurile marcate de Tommaso Biasci (minutul 11) și Antonini Lui Matias (minutul 39).

Dennis Man a primit nota 4.5 din partea italienilor de la Parma Live, cea mai mică notă a jucătorilor de la Parma.

A jucat foarte, foarte prost astăzi! Toate ocaziile bune de gol i-au aparținut, dar le-a irosit pe toate. A încercat să dribleze fără un ritm sau un motiv anume și a dispărut complet din joc. Pecchia îl mută în toată zona ofensivă, dar astăzi nu a reușit nimic”, au scris italienii despre internaționalul român.

Anunțul făcut de Dennis Man despre viitorul său

După meciurile amicale pe care România le-a disputat cu Irlanda de Nord (scor 1-1) și Columbia (scor 2-3), Dennis Man a fost întrebat despre ofertele pe care le-a primit în ultima vreme. Internaționalul român a punctat că își dorește să promoveze cu Parma în Serie A și să continue alături de "Cruciați" și sezonul viitor.

Eu nu știu despre oferte. Nu mă interesează. Sunt la Parma. Mi-aș dori să promovăm în Seria și să evoluez acolo, pentru că îmi știu colegii, știu persoanele din club, au încredere în mine și le sunt recunoscător pentru asta”, a mai spus Man.