Cristian Sapunaru, campion cu FC Porto in Portugalia!

Data publicarii: Luni 11 Mai 2009, 08:41
Data actualizarii: Luni 11 Mai 2009, 08:48

FC Porto, la care joaca Cristian Sapunaru, a castigat pentru a patra oara consecutiv campionatul Portugaliei, in urma victoriei, cu scorul de 1-0, din meciul de pe teren propriu cu Nacional Madeira.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Bruno Alves, in minutul 48. La echipa campioana, Sapunaru a intrat pe teren in minutul 73, in locul lui Fucile.

Acesta este al 24-lea titlu de campioana al formatiei FC Porto, care, cu doua etape inainte de finalul sezonului, are 66 de puncte, cu sase mai multe decat Sporting Lisabona, echipa fata de care are avantajul unui golaveraj mai bun. Echipa lui

Sapunaru a inregistrat, duminica, al 21-lea rezultat pozitiv si a 8-a victorie consecutiva.

Jesualdo Ferreira a devenit, de asemenea, primul antrenor portughez care a obtinut titlul pentru a treia oara consecutiv.

FC Porto ar putea reusi eventul in acest an, in cazul in care, la 31 mai, se va impune in finala Cupei Portugaliei, cu Pacos Ferreira.