Cicâldău nu și-a mai găsit cuvintele după un nou eșec al lui Galatasaray: "Nu înțeleg ce se întâmplă!"

Stranieri
Data publicarii: Sambata 08 Ianuarie 2022, 21:37
Data actualizarii: Sambata 08 Ianuarie 2022, 21:39

Galatasaray a înregistrat un nou eșec, al șaptelea din acest sezon, scor 0-1 contra lui Giresunspor, în runda cu numărul 20 din Super Lig.

Cu Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău titulari, Galatasaray nu a reușit să înscrie, deși a dominat partida, iar echipa condusă de Fatih Terim s-a văzut învinsă după un gol marcat de Suleymanov încă din minutul 11.

Alexandru Cicâldău: "Suntem foarte ghinioniști, nu putem înscrie"

Cicâldău a jucat până în minutul 73, când a fost schimbat de Baris Yilmaz, iar la final și-a găsit cu greu cuvintele, spunând că nu înțelege motivele din spatele formei slabe pe care o traversează Galatasaray.

"Îmi pare rău pentru această situație. Nu înțeleg ce se întâmplă, nu înțeleg de ce nu putem câștiga. Fanii noștri nu merită asta. Cred că adversarii au înscris la prima lor ocazie. Suntem foarte ghinioniști și nu putem înscrie", a declarat Alexandru Cicâldău, potrivit site-ului oficial al lui Galatasaray.

Imediat după fluierul final al meciului cu Giresunspor, suporterii lui Galatasaray au început să scandeze împotriva jucătorilor: „Dați-vă tricourile jos, plecați!”, informează cotidianul FANATIK.

Galatasaray a câștigat un singur meci dintre ultimele nouă jucate în toate competițiile, iar acum ocupă locul 10 în campionat, cu 27 de puncte în 20 de etape, la 22 de lungimi în spatele liderului Trabzonspor.