Cicâldau a oferit detalii despre starea de sănătate: de ce a fost schimbat în minutul 64 în meciul în care a dat pasă de gol

Alexandru Cicaldau Galatasaray Stranieri
Data publicarii: Sambata 02 Aprilie 2022, 23:23
Data actualizarii: Sambata 02 Aprilie 2022, 23:27

Alexandru Cicâldău (24 de ani) a oferit un assist în meciul celor de la Galatasaray cu Karagumruk.

Gomis a deschis scorul din penalty pentru cei de la Galatasaray, în minutul patru, iar Babel a dus scorul la 2-0 în minutul 12, din pasa lui Cicâldău.

Mijlocașul român a centrat perfect în centrul careului către atacantul olandez, care nu a iertat din poziție ideală. A fost a patra pasă decisivă a lui Cicâldău din acest sezon pentru cei de la Galatasaray, în toate competițiile.

Cicâldău, revenire cu probleme după COVID-19

La sfârșitul anului trecut, internaționalul român a fost infectat cu COVID-19, iar revenirea de după boală a fost un pic mai greoaie, așa cum a mărturisit și fotbalistul.

"Sunt foarte fericit că am câștigat și că am contribuit la această victorie. După COVID a existat o scădere d formă în ceea ce mă privește. Acum se poate spune că sunt pe drumul cel bun. Vreau să îmi îmbunătățesc jocul și să-mi ajut echipa", a declarat Cicâldău la finalul partidei cu Karagumruk.