Cernat si Ovidiu Petre, cei mai buni romani ai zilei! Cum si-au salvat echipele cu golurile lor: VIDEO

Stranieri
Data publicarii: Sambata 21 Ianuarie 2012, 19:45
Data actualizarii: Sambata 21 Ianuarie 2012, 22:20

Ovidiu Petre si Florin Cernat merita LIKE-ul zilei. Amandoi au facut show pentru Modena si Karabukspor!

Ovidiu Petre - Modena a marcat unicul gol al partidei din deplasare cu formatia la care evolueaza Adrian Stoian, Bari, castigata cu scorul de 1-0, sambata, in etapa a XXIII-a a ligii secunde din Italia. Ovidiu Petre a inscris in minutul 9, a primit un cartonas galben '49 si a iesit de pe teren in minutul 76. La Bari, Adrian Stoian a fost integralist.

Florin Cernat a inscris si el un gol din penalty, sambata, in meciul de pe teren propriu cu formatia Trabzonspor, scor 2-1 (1-0), din campionatul Turciei. Cernat, care a evoluat pana in minutul 78, a inscris in minutul 44. Celalalt gol al gazdelor a fost marcat de Sanel Jahic '55, iar pentru oaspeti a inscris Burak Yilmaz, in minutul 69.

Ambele faze ale golurilor echipei Karabukspor
au pornit de la Cernat. La golul de 1-0, arbitrul partidei a acordat penalti dupa ce, la un corner executat de Cernat, Shelton a fost faultat in careu. La golul de 2-0, Cernat a executat o lovitura libera, Tolga a preluat si i-a pasat lui Jahic, care a inscris. Florin Cernat a primit un cartonas galben, in minutul 57.